$ 44.97 € 51.21 zł 11.93
+22° +32° +25°

Україна повернула з російського полону ще сімох цивільних - Лубінець

UA.NEWS 27 Червня 2026 14:33
Україна повернула з російського полону ще сімох цивільних - Лубінець

В Україну повернулися семеро цивільних громадян, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року після окупації кількох регіонів. Серед них — люди, яких забрали просто з дому або з дороги, і ті, хто долучався до оборони Маріуполя.

 

Додому в Україну повернулися семеро цивільних громадян, які роками перебували в незаконному утриманні на території Росії. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, це стало можливим у межах гуманітарної роботи та взаємодії з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою. Омбудсмен подякував українським спецслужбам та всім органам, залученим до роботи в межах Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, наголосивши, що процес повернення триває постійно і є складним та багатоетапним.

Лубінець уточнив, що повернутим українцям від 35 до 66 років. Усі вони були незаконно затримані у 2022 році під час окупації Маріуполя, а також частин Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Окремо він зазначив, що серед звільнених є люди з Бучанського району Київщини, де під час окупації російські війська чинили численні злочини проти цивільного населення. «Щодо Київщини — це саме Бучанський район, де окупанти у 2022 році чинили звірства», — підкреслив омбудсмен.

 

За словами Лубінця, одного з українців викрали просто з власної домівки через те, що його сини служать у Збройних силах України. Іншого — затримали дорогою на роботу в день початку повномасштабного вторгнення. «Серед звільнених також доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади “Ангели Тайри” в Маріуполі. Саме того дня разом із ним була затримана й Тайра, яку нам вдалося повернути раніше», — зазначив він.

Лубінець також додав, що держава продовжить роботу над поверненням усіх українців, які залишаються в незаконному утриманні, та гарантуванням їхніх прав після повернення додому. Про це уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець  повідомив у Телеграмі.

Від початку повномасштабної війни Україна повернула з російського полону понад 9,5 тисячі своїх громадян. Лише з початку 2026 року додому вдалося повернути 1596 українців.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток