Викрито схему розкрадання 81 млн грн на будівництві укриттів
Під час війни укриття мали забезпечувати безпеку дітей і військових, однак, за даними слідства, частина посадовців та підприємців організувала схему привласнення бюджетних коштів, виділених на їх будівництво. Загальна сума збитків, за оцінками на 25 червня, становить близько 81 млн грн.
Лише в одному кримінальному провадженні викрито організовану групу, яка заволоділа 47 млн грн під час закупівлі укриттів для закладів освіти та військових об'єктів на Дніпропетровщині та Чернігівщині.
Механізм був простим: тендери підлаштовували під підконтрольні компанії, постачали конструкції, що не відповідали державним стандартам, використовували підроблені сертифікати та обходили обов'язкові процедури контролю.
Схему викрили під час моніторингу державних закупівель. Підозри повідомлено чотирьом учасникам організованої групи та шістьом посадовцям органів місцевого самоврядування, службова недбалість яких дала змогу реалізувати злочинний план. Але це не поодинокий випадок.

Аналогічні факти розкрадання бюджетних коштів під час будівництва та закупівлі укриттів для закладів освіти також викрито у Чернівецькій та Полтавській областях. Збитки державі за цими двома регіонами становлять ще 34 млн грн.
Таким чином, лише за нещодавно викритими фактами загальна сума збитків сягає 81 млн грн. Це кошти, які мали забезпечити безпеку, але були витрачені на споруди, що не відповідали встановленим вимогам і не мали жодного практичного значення.

Моя позиція чітка: красти на безпеці людей під час війни – один із найцинічніших злочинів. Відповідальність нестимуть усі, хто організовував ці схеми, погоджував документацію, підписував акти або свідомо закривав очі на порушення.
Слідство триває. Встановлюємо всі обставини злочинів та повне коло причетних осіб, повідомив Генпрокурор.
Може бути цікаво:
Що відомо про справу Сівковича: підозра у зраді та робота на ФСБ
Розслідування проти Сівковича: екснардеп і колишній віцепрем’єр працював на рф через ФСБ