$ 44.89 € 51.11 zł 11.92
+20° +28° +32°

Російський флот у Чорному морі фактично зник з радарів

UA.NEWS 26 Червня 2026 15:30
Російський флот у Чорному морі фактично зник з радарів

Росія вже кілька місяців не тримає жодного бойового корабля ні в Чорному, ні в Азовському морях, а функції флоту фактично перейшли до авіації. Про це заявили у Військово-морських силах України, коментуючи поточну ситуацію на морському напрямку. За словами військових, вихід російських кораблів у море став рідкісним і епізодичним явищем.

 

Російські війська фактично втратили постійну присутність свого флоту в Чорному та Азовському морях, і нині не утримують там жодної одиниці корабельного складу, що підтверджують у Військово-морських силах України. За словами речника ВМС Дмитра Плетенчука, вихід російських кораблів у море останні місяці став радше винятком, ніж системною практикою.

Він підкреслив, що Чорноморський флот РФ фактично не виконує своїх базових функцій, а більшість завдань, які раніше забезпечували кораблі, тепер перекладені на морську авіацію. «Окупант не утримує жодних одиниць в морі: ні в Азовському, ні в Чорному. Фактично, останніх кілька місяців — це вже стала якась розкіш в принципі вийти в море», — сказав Плетенчук.

За його словами, попри втрату морської активності, Росія все ще зберігає окремі носії крилатих ракет, які періодично застосовуються, але їх використання є обмеженим і несистемним, зазвичай раз або кілька разів на місяць.

Окремо у ВМС звертають увагу на те, що російська морська авіація залишається численною і продовжує відігравати роль у військових операціях. Водночас українська сторона припускає, що подальше ускладнення логістики в тимчасово окупованому Криму може вплинути на її ефективність і знизити активність у перспективі. Про це речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук повідомив у телеефірі.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що росія намагається глибше втягнути Білорусь у війну проти України та розглядає нові сценарії агресії з її території.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко провів нараду щодо оснащення армії та оголосив про підготовку нової державної програми озброєння на 2026–2030 роки.

 
 

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток