Паризькі лікарні перевантажені через аномальну спеку – Euractiv
Лікарні Парижа стикаються з різким зростанням навантаження через сильну спеку у Франції, яка продовжує триматися на високих показниках. Медичні заклади станом на 27 червня працюють на межі можливостей через збільшення кількості пацієнтів із тепловими ускладненнями.
Прем’єр-міністр Франції Себастьєн Лекорню, попередив, що «навантаження на лікарні триватиме ще кілька днів».
«Лікарні мають витримати», – сказав Лекорню.
Префект паризької поліції Патріс Фор підкреслив, що «кількість госпіталізованих продовжує зростати».
«Ми наближаємося до моменту, коли система лікарень вичерпає свої можливості приймати наплив пацієнтів», – додав він.
Кілька великих лікарень у столиці Франції попередили про навантаження, яке спека створює для медичних служб. Філіп Жювен, керівник відділення невідкладної допомоги Європейської лікарні імені Жоржа Помпіду, заявив, що ситуація є «надзвичайно серйозною».
У своїй заяві мережа державних лікарень Парижа (AP-HP) підтвердила, що спостерігає «реальне зростання кількості пацієнтів, які постраждали від спеки». Вони не виключили, що найближчими днями доведеться задіяти «План Блан» – надзвичайний протокол, який дозволяє лікарням відкликати персонал, встановити тимчасові ліжка та реорганізувати роботу відділень.
Цей надзвичайний план вже активовано у кількох лікарнях по всій країні, зокрема в регіоні Бургундія–Франш-Конте.
Хоча офіційних даних про кількість загиблих ще не оприлюднено, Патрік Пеллу, президент Французької асоціації лікарів швидкої допомоги, який сам працює лікарем швидкої допомоги в Парижі, заявив, що за 24 години серед пацієнтів, яким надавали допомогу служби швидкої допомоги в Парижі, було зафіксовано 55 смертей, пов’язаних із спекою.
Окрім лікарень, міністерка охорони здоров’я Стефані Ріст також висловила «занепокоєння щодо смертей, що трапляються вдома по всій країні», водночас наголосивши, що влада досі не має «вичерпних даних щодо».
Міністерка охорони навколишнього середовища Монік Барбу знову закликала вразливі групи населення – зокрема, хворих на серцево-судинні захворювання, людей похилого віку та дітей – обмежити перебування на відкритому повітрі та фізичні навантаження.
У Ренні, на заході Франції, медичний директор, відповідальний за кризове управління в міській університетській лікарні, повідомив, що у четвер було зафіксовано рекордну кількість викликів швидкої допомоги, яка перевищила навіть пікові показники, зафіксовані під час пандемії Covid-19, повідомляє Euractiv.
У Брюсселі через рекордну спеку Європейська комісія була змушена частково вимкнути систему кондиціонування у своїй штаб-квартирі. Рішення торкнулося кількох поверхів будівлі Берлеймонт і вже вплинуло на умови роботи співробітників. В установі попереджають, що заходи тимчасові та пов’язані з екстремальними погодними умовами.
У Парижі запровадили тимчасову заборону на вживання алкоголю в громадських місцях через рекордну спеку, яка накрила Францію та значну частину Європи. Рішення ухвалили на тлі перевантаження медичної системи та різкого зростання кількості госпіталізацій. Температура в місті сягнула +40,9 °C, що стало новим червневим максимумом.