В Ормузькій протоці атакували танкер із катарською нафтою — Bloomberg
У стратегічно важливій Ормузькій протоці 27 червня стався напад на танкер, який перевозив нафту з Катару. Інцидент викликав нові побоювання щодо безпеки судноплавства в одному з ключових енергетичних маршрутів світу.
Центр морських торговельних операцій Великої Британії повідомив, що судно отримало пошкодження капітанського містка після удару неідентифікованим снарядом. Екіпаж танкера зараз в безпеці, шкоди для навколишнього середовища не завдано, додали у Центрі.
В окремому повідомленні Об'єднаний морський інформаційний центр (JMIC), який здійснює зв'язок між військово-морськими силами та торговельним судноплавством, підвищив рівень загрози для суден у регіоні до «суттєвого».
Ця атака стала другим нападом на торговельне судно цього тижня та створює нову загрозу для водного шляху, який поступово відкривається після того, як США та Іран уклали тимчасову мирну угоду на початку місяця. До інциденту судна продовжували проходити через Ормуз, використовуючи як іранську сторону, так і оманський маршрут, рекомендований західними флотами, пише Bloomberg.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Іран не стягує жодних дорожніх зборів чи плат за страхування з цивільних суден, які проходять крізь стратегічну Ормузьку протоку.
Світові ціни на нафту марки Brent знизилися після завершення переговорів між США та Іраном у Швейцарії, на яких Тегеран заявив про досягнення винятків щодо експорту нафти та нафтохімічної продукції. Це послабило занепокоєння ринку щодо можливого дефіциту постачання.
Світові ціни на нафту в четвер, 19 червня, різко знизилися на тлі повідомлень про угоду між США та Іраном. Ф’ючерси на Brent опускалися до $77,96 за барель, а WTI – до $74,96, що стало найнижчим рівнем з кінця лютого.