Між Нацбанком і Нацкомфінпослуг: нюанси роботи фінансових компаній з регуляторами

UA.NEWS
Автор
UA.NEWS
Поділитись:

10 червня 2017 року минув термін, за яким фінансові компанії і фінустанови повинні були привести свою діяльність у відповідність до умов Закону про ліцензування 2015 року. Ми попросили учасників ринку фінпослуг дати відповіді на дискусійні питання про взаємодію з держрегуляторами.

Чому компанії з ліцензіями НБУ на переказ грошових коштів знаходяться в реєстрі Нацкомфінпослуг, якщо ліцензія даного регулятора не є необхідною для їх діяльності?

Віталій Андросович, директор «ТОВ ФК «Леогеймінг Пей»:

Це питання юрисдикції, прописаної в Законі України. Беремо постанову Правління Національного банку України №80 від 17.08.2017 р і знаходимо правила видачі ліцензій. Ліцензія на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків видається небанківській фінансовій установі. У свою чергу, небанківська фінансова установа є юридичною особою, яка, відповідно до законодавства України, не є банком, надає одну чи декілька фінансових послуг та внесена до Державного реєстру фінансових установ.

Теоретично: чи може в фінансову компанію прийти перевірка під час діючого мораторію на перевірку бізнесу? Як може бути анульована ліцензія НБУ у таких компаній?

Анна Тимчак, директор «ТОВ ФК «Бізнес Рітейл Груп»:

Так, але тільки на на підставі пункту 67 розділу VIII, тобто через анулювання ліцензії, процедура якої розписана в поставленні Правління НБУ №80 від 17.08.2017 р. Нацбанк має право відкликати у небанківської фінансової установи ліцензію в наступних випадках, а їх досить багато:

1. Якщо буде встановлено факт подання в Нацбанк документів, що містять недостовірну інформацію;
2. Якщо фінустанова виключать з Реєстру;
3. Якщо фінустанова припинить свою діяльність. Цей пункт не працює в разі перетворення.
4. Якщо небанківська фінустанова як учасник платіжної системи послуг з переказу коштів не буде надавати відповідну послугу протягом 180 календарних днів з дати підписання ліцензії заступником голови НБУ;
5. Якщо фінустанова не усунула причини, за якими під час дії ліцензії були застосовані заходи впливу за порушення законів України, що регулюють здійснення переказу коштів;
6. Якщо протягом 12 місяців були повторно порушені вимоги законодавства України з питань переказу коштів;
7. Якщо були виявлені факти здійснення ризикової діяльності;
8. Також якщо у НБУ є документально підтверджена інформація спецорганів по боротьбі з організованою злочинністю (або органів державної влади) про те, що фінустанови порушувало вимоги нормативно-правових актів НБУ, законодавства України з наступних питань: переказу коштів, запобігання та протидії відмиванню доходів, фінансування тероризму.
9. Якщо небанківська фінустанова не дотримувалося внутрішніх правил про переведення коштів та/чи правил платіжних систем, учасником яких вона є;
10. Невідповідності структури власності юридичної особи вимогам законодавства України або пунктам Положення, яке ми розглядаємо.
11. При обставинах, які доводять невідповідність фінустанови, його керівників вимогам до ділової репутації, визначеним цим Положенням;

Скільки часу має фінансових установ, які отримали ліцензію НБУ, щоб привести свою роботу у відповідність до вимог ПП НБУ №80 від 17.08.2017 р?

Віталій Андросович, директор ТОВ ФК «Леогеймінг Пей»:

Знову звертаємося до поставленої НБУ, а точніше до пункту 3. У ньому зазначається, що небанківські фінансові установи, які отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, повинні протягом двох місяців з дати вступу в силу Постанови подати до Національного банку України анкету і відомості про свою структуру власності відповідно до вимог розділу VI Положення. Важливий момент: якщо у фінустанови, крім описаної вище ліцензії, є генеральна ліцензія на здійснення валютних операцій, подавати відомості про свою структуру власності не потрібно.

Отже, на все це у вас є півроку з дня набрання постанови чинності. Це стосується як приведення своєї діяльності, так і структури власності, фінансового стану і навіть ділової репутації відповідно до вимог Положення. Після цього потрібно в обов’язковому порядку подати в НБУ письмове запевнення про цю відповідність.

 

Леонід Кравцов

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор: UA.NEWS
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: