$ 44.42 € 51.16 zł 12.05
+18° Київ +16° Варшава +32° Вашингтон

Шмигаль назвав, коли Україна зможе приєднатися до енергосистеми Європи

Олег Бесараб 18 Лютого 2022 16:03
Шмигаль назвав, коли Україна зможе приєднатися до енергосистеми Європи

Україна технічно готова у 2023 році повністю об’єднатись з енергосистемою Європи, від'єднавшись від Росії та Білорусі .

Про це 18 лютого під час Години запитань до уряду у Верховній Раді заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, пише Урядовий портал.

«Технічно ми готові майже на 100%, щоб у 2023 році Україна приєдналася до енергетичної системи Європи. Наші колеги зі Світового банку оцінили економічні переваги синхронізації з ENTSO-E в 1,5 млрд доларів щороку», - сказав очільник Кабміну.

Він нагадав, що від 24 до 26 лютого Україна від'єднається від енергосистем Росії та Білорусі, щоб протестувати ізольований режим роботи.

ENTSO-E — European Network of Transmission System Operators for Electricity - Європейська мережа операторів системи передачі електроенергії. Вона об'єднує 43 операторів у 36 країнах Європи.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України дав старт реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна-Європейський союз». Він буде сприяти експорту електроенергії в ЄС та інтеграції об’єднаної енергетичної системи України з європейською енергосистемою.

На переговорах в Німеччині українська делегація домовилася про початок спільної розробки маршрутної карти з інтеграції енергосистеми України в енергосистему Європи (ENTSO-E). Це дозволить отримати для українського ринку «електроенергетичний безвіз».

Німеччина надасть Україні 80 млн євро для реалізації реформ в ряді галузей. 24,5 млн євро підуть на модернізацію підстанцій «Укренерго» і інтеграцію енергосистеми України в європейську ENTSO-E.

У 2023 році енергетична система України повинна стати частиною системи Європи. Такі кроки передбачають відмову від єдиної енергосистеми з РФ та Білоруссю.

Завантажуй наш додаток