У Зеленського озвучили втрати України через загрозу вторгнення РФ
Із січня українська економіка втрачає по 2-3 мільярди доларів щомісяця через інформаційну паніку на фоні загрози нового вторгнення РФ. Окрім того, спекулятивний тиск на валютний ринок складає ще 1,5-2 мільярди доларів. «Це і зупинені інвестиції, і додаткова інфляція, втрати у туристичній сфері, скорочення авіаперевезень… $2-3 млрд – це втрати для економіки. Тобто фактично збиток, який ми несемо щомісяця. Є ще спекулятивний тиск на фінансові ринки, який блокує запозичення, тисне на курс. Це окрема сума. Спекулятивний тиск на валютний ринок близько 1,5-2 мільярди доларів. Ми вважаємо, що подушки в 4-5 млрд доларів має бути достатньо, щоб продовжувати державні програми, які ми запланували. Але зовнішня ситуація може змінюватися»
Про це заявив заступник голови Офісу президента України Ростислав Шурма в інтерв’ю РБК-Україна.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів виділив із резервного фонду 16,6 млрд грн на страхування авіаперевезень, від якого відмовились через загрозу війни західні компанії. НБУ тільки в січні витратив 1,5 млрд доларів, щоб підтримати гривню, що похитнулася через паніку.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що з одного боку публікації у західних медіа з «інсайдами» про вторгнення РФ допомагають Україні, оскільки привертають увагу іноземних партнерів, які надають приголомшливу допомогу. Проте з іншого боку, подібні новини дестабілізують настрої у суспільстві, сіють паніку та негативно впливають на фінансові ринки.