+15° Київ +16° Варшава +9° Вашингтон

Виробник ляльок Барбі випустив «інклюзивну» колекцію до Олімпійських ігор у Токіо (Японія), але без жодної азіатки

UA.NEWS 11 Серпня 2021 11:25

Компанію Mattel, яка є виробником ляльок Барбі, розкритикували через відсутність ляльки-азіатки в колекції, присвяченій Літнім Олімпійським іграм-2020, що відбулися в Токіо.

Колекцію розробили спільно з організаторами змагань ще в лютому 2020 року, повідомляє CNN.

Колекція ляльок, за задумом, має представляти види спорту, які вперше були включені в олімпійську програму на змаганнях у Токіо — бейсбол/софтбол, спортивне скелелазіння, карате, скейтбординг і серфінг.

Mattel розробляла колекцію спільно з Міжнародним олімпійським комітетом і Національним олімпійським комітетом Японії, які організовували змагання. Кожна лялька «підкреслює інклюзивність та інноваційність», — ішлося тоді в повідомленні.

Оскільки Олімпіаду в Токіо-2020 перенесли на рік через пандемію коронавірусу, колекцію ляльок повторно рекламували в липні 2021-го — перед початком Ігор. Після цього користувачі соцмереж зауважили, що серед ляльок немає жодної азійки — навіть попри те, що змагання відбуваються в азійській країні.

Частина користувачів соцмереж у США обурилася — на їхню думку, відсутність азійки серед ляльок применшує досягнення деяких олімпійців. Так, наприклад, від американської команди виступала Суніса Лі — вона стала першою азійкою в історії, що завоювала олімпійське «золото» в індивідуальному заліку в спортивній гімнастиці.

Разом із цим за кілька тижнів до початку Олімпійських ігор у Токіо Mattel представила ляльку Барбі, присвячену другій ракетці світу — японці Наомі Осаці. Її виготовили в межах серії «Приклади для наслідування». Ляльку тоді розкупили за лічені години.

Як відомо, Олімпіада в Токіо тривала з 23 липня по 8 серпня. За її підсумками перше місце в медальному заліку Олімпіади посіли США (39 золотих медалей та загалом 119 олімпійських нагород). Другою стала збірна Китаю — 38 золотих медалей і загалом 88 нагород. Третє місце у господарів Ігор — Японії. Її спортсмени завоювали 27 золотих медалей та загалом 58 нагород.

Україну на змаганнях представляли 157 спортсменів, які виступають у 25 видах спорту. Наша збірна виборола 19 медалей і посіла 44 місце в медальному заліку.

Компанія Mattel представила ляльку Барбі, прототипом якої стала професорка Оксфордського університету Сара Гілберт — вона очолила групу науковців, які розробляли вакцину проти коронавірусу AstraZeneca. Mattel створила серію із п’яти ляльок на честь жінок, які працюють у науці, технологіях та математиці.

У минулому році компанія Mattel до 8 березня випустила серію ляльок Барбі, моделями для яких стали жінки, успішні у різних сферах життя. Серед них – українська фехтувальниця та олімпійська чемпіонка Ольга Харлан.

У березні українські майстри відтворили образи відомих українських жінок на основі ляльок Барбі (фото).