$ 39.6 € 42.28 zł 9.77
+2° Київ +6° Варшава +13° Вашингтон

Шведський спортсмен побив власний світовий рекорд

UA.NEWS 01 Липня 2022 18:18

У четвер, 30 червня, відбулися змагання на етапі Діамантової ліги у шведському Стокгольмі. Арман Дюплантіс подолав планку на висоті 6 метрів 16 сантиметрів.

Шведський легкоатлет Арман Дюплантіс встановив нове найвище досягнення в стрибках з жердиною, подолавши планку на висоті 6 метрів 16 сантиметрів, повідомляє «Уніан».

Суперники Дюплантіса американець Крістофер Нільсон і бразилець Тіаго Браз завершили виступи, не взявши висоту 6.03.

Таким чином, 22-річний швед поліпшив власне досягнення в стрибках з жердиною на відкритому повітрі, встановлене 17 вересня 2020 року на змаганнях в Римі. Тоді Дюплантіс стрибнув на 6,15 метра, побивши легендарний рекорд Сергія Бубки, що тримався 26 років.

Варто відзначити, що з 2000 року World Athletics не розглядає рекорди в стрибках з жердиною в приміщенні і на відкритому повітрі як окремі, тому абсолютний світовий рекорд, що належить Дюплантісу, дорівнює 6,20 метра. Він був встановлений на чемпіонаті світу-2022 в приміщенні, який пройшов у Белграді (Сербія).

На Олімпіаді-2020 в Токіо швед виграв перше олімпійське золото в кар'єрі.

Раніше повідомлялося, що у Будапешті (Угорщина) триває чемпіонат світу з водних видів спорту. Українець Михайло Романчук уперше у кар’єрі виступив на чемпіонаті світу на відкритій воді, фінішувавши третім на дистанції 5 км із результатом 53 хвилини 13,90 секунди.

Українська легкоатлетка Марина Бех-Романчук показала гарний результат у стрибках в довжину на етапі «Діамантової ліги». Вона посіла друге місце.

Удруге в історії відразу троє українських тенісисток змогли подолати стартове коло Вімблдона, вигравши перші матчі в основній сітці турніру.