$ 39.52 € 42.36 zł 9.81
+17° Київ +19° Варшава +28° Вашингтон

Суддя скасував останній гол киян: як «Динамо» зіграло з «Бенфікою» в ЛЧ

Ольга Коваль 15 Вересня 2021 06:58

«Динамо» вдома зіграло внічию з «Бенфікою» в рамках першого туру групового етапу Ліги чемпіонів. При цьому судді скасували гол киян на останній доданій хвилині через офсайд - 0:0.

Вже на старті поєдинку супер момент отримали кияни. На 8-й хвилині Буяльський скористався помилкою захисника «Бенфіки» Вертонгена, перехопивши м'яч і заробивши небезпечний штрафний в 18-ти метрах від воріт португальського клубу. Шапаренко зі штрафного пробивав точно під поперечину, але Влаходімос зумів витягнути м'яча і перевести на кутовий, пише «РБК-Україна».

Далі м'яч під свій контроль взяли гравці «Бенфіки» і на 28-й хвилині запалили невелику пожежу у штрафному киян, підсумком якого був удар від Рафи Сілви, який заблокував в підкаті Миколенко. А на 34-й хвилині ледь не привіз гол у свої ворота капітан «Динамо» Сидорчук. Він віддав супернику м'яч на лінії штрафного, але разом із захисниками ситуацію вдалося врятувати. Правда, сам Сидорчук в цьому моменті підіграв собі трохи рукою, на що вказували португальці. Благо рефері на момент уваги не звернув.

Під кінець тайму напруга біля воріт «Динамо» збільшилася. Спершу Рафа Сілва випередив Бойко після штрафного, але перекинув м'яч і через кіпера киян, і через ворота. А потім перший момент мав український форвард «Бенфіки» Яремчук. Він отримав м'яч по центру метрів за 25 від воріт «Динамо», підробив і потужно пробив. Бойко був на місці.

«Біло-сині» намагалися огризнутися, але після контратаки киян удар Миколенко з-за меж штрафного прийшовся в руки Влаходімоса.

Вже у другому таймі Яремчук отримав відмінний шанс відзначитися, але метрів з шести він пробив точно в Бойко. А після Сирота упустив Рафу Сілву, який увійшов в штрафну, але його удар із забійної позиції заблокував Забарний.

Кияни відповіли небезпечним ударом в штрафну від Сидорчука, де Грімальдо зміг зняти м'яч з голови Циганкова, який вже готовий був скидати на Гармаша - той був сам по центру в семи метрах від воріт.

На 77-й хвилині Караваєв і Вербич, які тільки вийшли на заміну у киян, організували небезпечну контратаку. Перший прострілював з флангу, а другий не повірив в те, що Отаменді махне повз м'яча, і теж зреагувати на помилку центрбека «Бенфіки» не зміг.

За вісім хвилин до кінця основного часу англійський рефері Тейлор мало не викликав інфаркт в українських уболівальників, показавши Гармашу жовту, а після червону картку. Але відразу ж свою помилку визнав - це був перший «гірчичник» для гравця «Динамо».

І вже в доданий час кияни могли вирвати перемогу. Спершу Шапаренко запустив метрів з 20 в поперечину, а на добиванні від Буяльського зреагував Влаходімос. При цьому Отаменді в вибиваючи м'яч за межі поля потрапив в штангу.

А через хвилину той же Шапаренко таки переправив м'яч в сітку і, здавалося, приніс перемогу «Динамо». Але VAR вгледів в епізоді офсайд у Гармаша, який асистував Шапаренку, і гол відмінив. У підсумку нульова нічия.

У кваліфікації Ліги чемпіонів на результат вперше вплинуло скасування правила виїзного голу.

Нагадаємо, 24 травня УЄФА скасував правило виїзного гола у всіх турнірах під своєю егідою.

Також УЄФА планує збільшити кількість команд, які братимуть участь у чемпіонаті Європи з футболу, до 32 збірних.

Одночасно в рамках цієї реформи УЄФА може переглянути підхід до статусу Ліги Націй, яку запустили три роки тому. Її значення в кваліфікації на євро може збільшитися, аж до скасування окремої кваліфікації на турнір.