Блекаути – це остання надія терористів: звернення Зеленського
Блекаути – це остання надія терористів. Проте українці й без світла добре знають, куди стріляти та що звільняти.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський у своєму традиційному вечірньому зверненні.
Він зазначив, що росія готується до нових ракетних ударів.
«Відсутність масованих ракетних ударів говорить лише про те, що ворог до них готується і може вдарити в будь-який час. Хоча очевидно, що і без світла ми добре знаємо, куди стріляти та що звільняти, росія все одно сподівається на блекаути. Це остання надія терористів... Тож поки у них є ракети – а вони ще в росії є, – будь ласка, сприймайте серйозно всі попередження від українського військового командування, від наших Повітряних сил і сигнали повітряної тривоги», – сказав Зеленський.
Президент згадав також про щоденну боротьбу українських військових. Крім того, закликав бути готовими до будь-яких ворожих намірів.
Зеленський повідомив і про піротехніків, які підірвалися на міні в Донецькій області.
«Ми маємо зібрати максимум глобальних можливостей, щоб якнайшвидше подолати російський мінний терор. І я ще раз дякую всім нашим партнерам, які допомагають. Дякую всім нашим героїчним працівникам ДСНС, нашій поліції, військовим, які проводять розмінування. Кожна знешкоджена російська міна, кожен вилучений снаряд, кожна виявлена й знешкоджена розтяжка – це врятовані життя наших людей», – зауважив президент.
Тим часом, компанія ДТЕК запроваджує нові, «кольорові» графіки відключень електрики. Першими новацію мають оцінити кияни, на черзі – жителі Одеської та Дніпропетровської областей.
Раніше прем'єр Денис Шмигаль закликав місцеву владу пояснити населенню, за якими принципами одним відключають електроенергію, а іншим – ні.
В Україні і надалі продовжуватимуться відключення споживачів від електроенергії, без них не обійтися, аби убезпечити енергетичну систему від перенавантажень, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.