Директор департаменту «Укрнафти» передав земельні ділянки компанії у користування, а потім вимагав хабар
Директор департаменту «Укрнафти» передав своїй знайомій у користування земельні ділянки компанії, а згодом почав вимагати за це хабар. Посадовцю вже повідомили про підозру.
Про це інформує Офіс генпрокурора.
Згідно зі слідством, у 2018 році чоловік обіймав посаду начальника управління ПАТ «Укрнафта» і запропонував знайомій користуватись та здійснювати обробку 30 га землі, яка перебуває у володінні та розпорядженні управління «Полтаванафтогаз» ПАТ «Укрнафта». Натомість посадовець хотів щорічно отримувати 80 тисяч гривень.
У 2022 році жінка не змогла виплатити кошти через проблеми зі збором урожаю, і тоді чоловік почав їй погрожувати та заявляти, що забере землю. Своєю чергою, жінка неодноразово просила укласти офіційний договір на користування землею, а посадовець їй відмовляв.
«Під час чергової зустрічі у грудні 2023 року жінка знову ініціювала процес офіційного оформлення її права на користування землею. На вказану пропозицію чоловік повідомив, що спочатку жінка має сплатити йому особисто 160 тис. грн за користування ділянками за 2022-2023 роки, а вже потім він допоможе їй і домовиться з уповноваженими особами про укладення з нею договорів на оренду землі», - йдеться у повідомленні.
Чоловіка затримали під час отримання другої частини хабаря у розмірі 80 тияч гривень. Йому повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди за вплив на посадових осіб компанії, уповноважених на укладання договорів користування земельними ділянками компанії (ч. 3 ст. 369-2 КК України).
«Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу», - додали в Офісі генпрокурора.
Раніше Служба безпеки на Житомирщині викрила адвоката, який організував незаконний механізм «оренди» юридично неуспадкованих земельних ділянок. Чоловік підписував договори оренди з «мертвими душами», тобто з власниками земельних ділянок, які померли.
А суддя Господарського суду міста Києва Петро Паламар вирішив не задовольняти позов Офісу Генерального прокурора та Міністерства культури та інформаційної політики України по поверненню у державну власність контролю над частиною земель пам’ятки археології національного значення — історичного ареалу Археологічного заповідника: «Китаєво в межах городища і трьох курганних груп». За словами українських археологів, на сьогодні це єдиний, збережений до наших часів археологічний заповідник у межах Києва. Але його частина була віддана Київрадою під забудову.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.