Другий у світі. В Україні відкриють GovTech-центр для популяризації досвіду цифровізації
Всесвітній економічний форум відкриє в Україні другий у світі GovTech-центр. Він стане платформою для популяризації українського досвіду цифровізації на міжнародному рівні.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«У 2019 році в Україні не було Дії, цифрових документів і найшвидшого відкриття бізнесу у світі. Тоді ми починали будувати цифрову державу буквально з нуля, а сьогодні Україна стане другою країною у світі, де відкриють Global Government Technology Centre. Перший працює в Німеччині», – написав Федоров.
Центр обʼєднає представників уряду, бізнесу, громадськості та академічних кіл для співпраці у сфері цифрових реформ. А Всесвітній економічний форум фактично стане платформою для популяризування українського досвіду цифровізації на глобальному рівні.
«Поступово ми стаємо глобальними лідерами цифрової трансформації та прикладом для урядів і держав», – додав міністр.
Відомо, що Міністерство цифрової трансформації України та Всесвітній економічний форум домовилися про партнерство в розвитку цифровізації та уклали лист про наміри в Давосі в січні 2024 року. Одним із головних результатів співпраці тоді й задекларували відкриття в Києві GovTech-центру.
У фокусі Центру будуть такі теми: цифрова трансформація уряду, розвиток електронного врядування та цифрових навичок.
Перший Глобальний урядовий технологічний центр, який працює у столиці Німеччини Берліні (GGTC Berlin), зосереджується на інноваціях у державному секторі, цифровій трансформації, застосуванні новітніх технологій в уряді та організаціях державного сектору.
Нагадаємо, 27 травня в Україні вперше запустили п'яте покоління мобільних мереж 5G. Вона буде працювати в тестовому режимі.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.