Ізраїль зібрав гроші для постраждалих від російських ударів українців
У межах спільної ініціативи посольства України в Ізраїлі та волонтерської організації Israeli Friends of Ukraine менш як за три тижні вдалося зібрати близько 200 тисяч шекелів (приблизно 2,8 млн грн) для допомоги українцям, які постраждали від атак росії на енергетичну інфраструктуру.
Про це повідомило Посольство України в Ізраїлі у Фейсбуці.
«Ми неймовірно зворушені величезною підтримкою нашої ініціативи. Спочатку ми планували зібрати 100 тис. шекелів, а зараз швидко наближаємося до позначки 200 тис.», – зазначили у диппредставництві.
За 19 днів після оголошення термінового збору коштів для України, що потерпає від атак на енергетику на тлі екстремальних холодів, було зібрано 100 275 шекелів для жителів Києва та 83 860 шекелів для Одеси й Херсона.
Завдяки цій допомозі до київського центру опіки для сиріт та дітей з інвалідністю «Щасливе дитинство», який залишився без опалення після останніх ракетних ударів і змушений був евакуювати дітей у тимчасове приміщення, доставили та встановили інвертори для запуску опалювальної системи у бомбосховищі.
Крім того, до України перерахували 108 тис. шекелів, за які придбали три потужні генератори та акумулятори великої ємності для забезпечення енергопостачання постраждалих регіонів.
Київська область отримала першу партію допомоги від Польщі – 35 генераторів різної потужності та 18 масляних обігрівачів. Це перший етап великої програми підтримки, яка має забезпечити стабільну роботу критичної інфраструктури в області.
Кабінет Міністрів України затвердив фінансування першого етапу нової державної програми «СвітлоДім», спрямованої на забезпечення багатоквартирних будинків автономними джерелами енергії.