Ми звикли працювати в умовах війни – посол Німеччини в Україні
Посол Німеччини Анка Фельдгузен розповіла, що посольство ФРН адаптувалося до нових реалій і зараз вважає за можливе працювати в Києві, попри повномасштабну війну - хоча не виключено, що це може змінитися. "По-перше, хай це звучить банально, але ми звикаємо до всього, навіть до війни. Ми вже зрозуміли, що ми можемо працювати тут з оновленими безпековими процедурами і у скороченому складі. Нас зараз тут 11 німців, а було 55. По-друге, вже тривалий час війна йде далеко від Києва і можна бачити, що Україна успішно тримається та здійснює контрнаступальні дії. Ракетні удари є, але ми також бачимо, що в центрі Києва їх не було. І це теж причина, чому ми тут. Це може змінитися, і тоді наші дії будуть іншими"
Про це вона розповіла в інтерв’ю «Європейській правді».
Вона зазначила, що погрози путіна застосуванням ядерної зброї можуть виявитися не порожніми словами і в посольстві про всяк випадок продумали план дій на випадок, якщо це станеться - передусім у разі інциденту на окупованій ЗАЕС.
Посол побічно підтвердила, що у Берліні вважають потенційний ядерний удар по Києву дуже малоймовірним, порівняно з іншими територіями, зокрема, коли в столиці перебувають десятки дипломатичних місій.
Раніше ми писали, що системи протиповітряної оборони IRIS-T виготовляють спеціально для України, тож їх немає на озброєнні німецької армії.
Також нагадаємо, що глава Мюнхенської конференції з безпеки закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца розпочати постачання основного бойового танка Leopard Україні, яка стримує повномасштабне вторгнення рф і звільняє захоплені ворогом території.