Наводила ракети на Житомирщину: засуджено чергову зрадницю
До 15 років ув’язнення засуджено жительку Бахмутського району Донеччини, яка співпрацювала з військовою розвідкою росії. Вона визнана винною у державній зраді, виправдовуванні збройної агресії росії проти України та глорифікації її учасників (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 436-2 КК України).
Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.
Суд призначив їй покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокуратура довела, що жінка, яка у березні 2023 року переїхала на Житомирщину, через кілька місяців розпочала співпрацю з офіцером військової розвідки Генштабу росії. За завданням куратора, вона збирала інформацію про військові об’єкти на Житомирщині, включаючи дані про їх охорону, переміщення техніки та особовий склад ЗСУ.
Жінка фотографувала військові об’єкти, визначала їх GPS-координати та передавала цю інформацію ворогу для подальших атак. Окрім цього, через Telegram вона інформувала російського офіцера про дислокацію українських військ у Донецькій області. Встановлено також, що жінка активно підтримувала росію, публікуючи на своїй сторінці у соцмережах матеріали на підтримку країни-агресора, а також висловлюючи захоплення учасниками приватної військової компанії «Вагнер».
Її протиправні дії були викриті у серпні 2023 року, і на час судового розгляду вона перебувала під вартою.
Раніше Контррозвідка Служби безпеки затримала ще двох агенток російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), які готували ракетно-дронові удари росіян по північних регіонах України.
За доказовою базою Служби безпеки 15 років позбавлення волі отримала агентка ФСБ росії, яка діяла у Запоріжжі під оперативним псевдонімом “007”.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.