Норвегія та Німеччина у грудні передадуть Україні гранти на два мільйони євро
Україна у грудні отримає 2 мільйони євро грантового фінансування від урядів Норвегії та Німеччини на підтримку енергостійкості мікро- та малого бізнесу.
Про це повідомило Міністерство фінансів України.
«Програма підтримки енергостійкості українських підприємств на 2 млн євро грантів є продовженням системної роботи уряду з підтримки малого бізнесу та залучення для цієї мети міжнародного фінансування»,— повідомив заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.
Зазначається, що за умовами програми підприємці зможуть отримати кошти на придбання енергоефективного виробничого обладнання, обладнання автономних джерел енергії та її зберігання. Також 10% коштів можна буде спрямувати на установку та обслуговування такого обладнання.
Зокрема, грантова підтримка за програмою надаватиметься через чотири уповноважені банки: Укргазбанк, Ощадбанк, Сенс Банк та Банк Львів.
Підтримка надаватиметься за двома напрямками: - гранти для мікропідприємств до 10 тис. євро без обов'язкового поєднання з банківськими кредитами; - гранти для малого підприємництва до 20 тис. євро у поєднанні з банківськими кредитами з можливістю відшкодування до 40% заборгованості за кредитом.
За словами голови правління Фонду розвитку підприємництва Андрія Гапона, для участі в програмі представникам бізнесу необхідно подати заявку через портал «Навігатор фінансової підтримки», вказавши показники діяльності підприємства та рівень споживання електроенергії. Він додав, що розрахунки та бізнес-плани не потрібні, оскільки рейтингова система автоматично визначить переможців конкурсу.
Нагадаємо, Кабінет міністрів перерозподілив 3,86 млрд грн видатків держбюджету на 2024 рік, щоб виділити 3,8 млрд грн на фінансування Національного кешбеку та одноразової виплати 1000 грн за програмою «Зимова єПідтримка».
Нагадаємо, що 25 жовтня у традиційному вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський оголосив про початок нової програми в рамках вже діючої «є-Підтримки». З 1 грудня кожен українець зможе отримати 1000 гривень від держави.
З грудня українці зможуть отримати тисячу гривень державної допомоги, її будуть нараховувати на картку «Національного кешбеку». Фінансувати допомогу будуть з коштів партнерів в рамках існуючих програм, які не встигають освоїти до кінця року.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.