$ 44.91 € 51.91 zł 12.21
+25° Київ +18° Варшава +22° Вашингтон

СБУ оголосила підозри новій партії полонених рашистів

Олег Бесараб 23 Листопада 2023 15:18
СБУ оголосила підозри новій партії полонених рашистів

Вручено підозри чотирьом мешканцям тимчасово окупованих територій, які добровільно пішли воювати проти України, та потрапили у полон.

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України. СБУ з'ясувала, що четверо окупантів добровільно приєднались до російських підрозділів Південного військового округу РФ у 2022 році. Вони воювали проти ЗСУ у Донецькій, Луганській та Харківській областях. У листопаді цього року всі четверо бойовиків потрапили у полон до українських захисників.

Серед затриманих - бойовик новоствореного штурмового підрозділу «Шторм-Z». Чоловік до «призову» відбував термін у колонії на території Криму. У тюрмі в'язень підписав контракт та пішов воювати під Волноваху.

Ще один бойовик мешкав в окупованому місті Ровеньки Луганської області. На початку повномасштабної війни він потрапив до «206-го полку» другого армійського корпусу рф. Зрадник облаштовував фортифікаційні споруди на Харківському напрямку, а згодом потрапив під Бахмут. Там разом з «вагнерівцями» він намагався утримувати вогневі позиції під час контрнаступу ЗСУ.

Інший зрадник вступив до лав загарбників ще до повномасштабної війни. Після тижневих «курсів» його відправили штурмувати околиці Сєвєродонецька, а потім у район Лисичанська, де він потрапив у засідку українських військ.

Четвертий фігурант входив до складу 3-го мотострілецького батальйону 3-ї бригади окупаційних військ. Бойовик охороняв російські склади з боєприпасами під Соледаром.

Полоненим оголосили підозру за частинами 1, 2 ст. 111 ККУ (державна зрада). Справи скерували до суду. Затриманим загрожує довічний термін.

Також СБУ викрила двох колаборанток у Херсонській області. Вони пішли на добровільну співпрацю з ворогом після тимчасового захоплення півдня України.

Міністерство юстиції України подало до Вищого антикорупційного суду позов щодо конфіскації активів володимира сальдо – колаборанта, що очолив окупаційну адміністрацію Херсона.

Суд наклав арешт на нерухоме майно, транспортні засоби і корпоративні права так званого «голови» Голопристанської окупаційної адміністрації.

Завантажуй наш додаток