Світло повернули половині українців, відключених після атаки 23 листопада - Зеленський
Увечері середи, 23 листопада, від електропостачання було відключено майже 12 мільйонів абонентів. Станом на вечір 25 листопада без світла залишаються 6 млн українців.
Про це заявив у своєму традиційному зверненні президент Зеленський. «Ключове завдання дня сьогоднішнього, як і інших цього тижня, – це енергетика. Від середи й до сьогодні вдалося вдвічі скоротити кількість людей, у яких відключається електрика для стабілізації системи», - розповів він, додавши, що найбільше проблем із електропостачанням зараз у столиці, а також у Київській області, на Одещині, Львівщині, Вінниччині та Дніпропетровщині.
Так, у Києві станом сьогоднішній на вечір 600 тисяч абонентів відключені. Багато киян були без світла понад 20 або навіть 30 годин.
Також президент звернув увагу на критику розгорнутих Пунктів Незламності, які багато де виявилися «профанацією».
«По всій країні розгорнуті Пункти Незламності. Але знаю, що, на жаль, не в усіх містах місцева влада попрацювала якісно. Зокрема, багато скарг у Києві. Фактично нормально забезпечені лише Пункти, які розгорнуті на базі ДСНС та на столичному вокзалі, а над іншими Пунктами ще, мʼяко кажучи, потрібно працювати… Очікую від мерії якісної роботи. Профанацію з київськими Пунктами Незламності ніхто й нікому не пробачить. Прошу серйозніше. Як і брехню у звітах різного рівня», - пригрозив президент.
Тим часом, у компанії ДТЕК заявили, що аварійні відключення споживачів столиці триватимуть до 28 листопада.
Нагадаємо, у Києві 25 листопада продовжили аварійні відключення світла. Раніше опубліковані графіки не працюють.
В Україні після знеструмлення, що сталося внаслідок ракетних ударів, подали електрику у всі області. Найпершими заживили об'єкти критичної інфраструктури.
Також нагадаємо, що майже 90% Молдови залишилися без світла через ракетні удари росії по енергетиці України. Через це російського посла у Молдові викликали у Міністерство закордонних справ.