Україна офіційно відкрила посольство в Гані
Посольство України вже розпочало роботу в Аккрі, столиці Гани.
Про це повідомляє пресслужбу Міністерства закордонних справ України.
Зазначається, що відкриття посольства відбулося на виконання доручення президента України щодо розширення дипломатичної присутності в Африці.
«Минулого року президент Володимир Зеленський поставив українській дипломатичній службі завдання відкрити нові посольства в Африці. Я радий повідомити, що перше з них уже розпочало роботу в Гані. Далі будемо відкривати наступні», - зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
За його словами, це частина української стратегії розвитку відносин з країнами Африки, українсько-африканського ренесансу, та протидії російському впливу у світі.
Глава МЗС додав, що розширення дипломатичної присутності також відкриє нові можливості для української держави, бізнесу та громадян.
До призначення посла українське посольство в Гані функціонуватиме на рівні тимчасового повіреного.
Установа здійснюватиме весь спектр функцій: розвиватиме політичні контакти, зміцнюватиме економічні зв'язки, надаватиме консульські послуги для українців та ганійців.
За словами Кулеби, наступними країнами, в яких відкриють українські посольства, стануть Руанда, Мозамбік, Ботсвана. Загалом Україна планує відкрити десять нових посольств в Африці.
Раніше ми писали, що новим послом України в Монголії став чинний посол у Кореї Дмитро Пономаренко. Він буде виконувати обов’язки за сумісництвом.
Також нагадаємо, що президент Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти від новопризначених послів Туреччини Мустафи Левента Більгена, Чехії Радека Пеха та Люксембургу Рональда Дофінга, які розпочали роботу в Україні.