Українські ветерани танцюватимуть на благодійному балу у Відні
12 лютого в історичному палаці Гофбург у Відні вперше відбудеться Український благодійний бал, який об’єднає бальну класику, сучасну українську музику та історії справжніх героїв. Одними з найемоційніших моментів вечора стануть танцювальні виступи ветеранів російсько-української війни, які втратили ноги на фронті, повідомила членкиня Товариства української молоді в Австрії (ТУМА), співзасновниця Українського балу Лідія Акришора.
Лідія Акришора, співзасновниця Українського балу та членкиня ТУМА каже, «у 2026 році бал переїжджає у Гофбург – найбільшу імператорську резиденцію Габсбургів. Це – історичний момент для розвитку української бальної класики у поєднанні з австрійськими традиціями».
Вечір проводитиметься вже всьоме та має на меті розповісти про українську культуру у поєднанні з класикою віденських традицій. Особливими гостями стануть дворазові переможці Євробачення – Jamala та Kalush Orchestra, які виконають свої хіти і підтримають гасло балу «tanzendhelfen» – «допомагати, танцюючи». Джамала виконуватиме вальс «Я вірю в тебе» та пісню «1944», а Kalush Orchestra привнесе у Гофбург «неймовірний український драйв».
Над постановкою танців для дебютантів, які відкриватимуть вечір полонезом і віденським вальсом, працюють чемпіони бальних танців Костянтин і Надія Панченки. Особливе місце у програмі займають українські захисники – Олександр Терен та Артем Мороз, які втратили обидві ноги під час боїв на фронті. Вони покажуть танцювальні виступи, демонструючи силу волі та незламність духу українців.
Ведучим вечора стане Тарас Пацута – військовослужбовець 20-ї бригади «Любарт» 1-го корпусу Національної гвардії України «Азов». У межах балу відбудеться також відкриття виставки «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» Христини Храновської. Вона презентує реальні щоденники та малюнки 14 підлітків, що пережили обстріли, окупацію та втрату близьких.
Благодійна мета заходу залишається незмінною – зібрані кошти підуть на проєкт реабілітаційного центру «Відродження» у Бережанах, який надає фізичну та психологічну допомогу людям, постраждалим від російської агресії.