«Укрзалізниця» збільшила у 4 рази ціну за перевезення зернових за два роки
АТ «Укрзалізниця» готує чергове підвищення цін на вантажні перевезення зернових. Внаслідок цього ціни на транспортування зростуть у 4 рази.
За його словами, поточна цінова політика вже призвела до того, що у 2023 році аграрії переплатили УЗ та власникам приватних вагонних парків 28 млрд грн. Крім того, план отримати прибуток в 10 млрд грн від перевезень вантажів у 2025 році, вірогідно, мають намір також реалізувати за рахунок аграріїв шляхом підняття цін на зерновози у піковий сезон.
«Депутати аграрного комітету поцікавилися у керівництва «Укрзалізниці», чому ціна перевезення 1 тони зернових вагонами зерновозами УЗ у жовтні, листопаді та січні доходила до 3000 грн, тоді як у довоєнний час – 700 грн? Відповіді ми не отримали ще й досі. Натомість публічно позиція «Укрзалізниці» була приблизно така – великий попит на вагони, пропозиція породжує ціну і так далі. «Укрзалізниця», як державний монополіст, уміло маніпулював весь сезон усіма доступними важелями, аграрії платили понад норму», – заявив він.
Нагадаємо, у січні – квітні 2024 року АТ «Укрзалізниця» перевезло в експортному сполученні 30,4 млн т вантажів, що на 48,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.