УЗ планує підняти ціни на вантажні перевезення зернових
«Укрзалізниця» (УЗ) готує чергове підвищення цін на вантажні перевезення зернових. Про розповів народний депутат, заступник голови комітету парламенту з питань аграрної та земельної політики Степан Чернявський.
Про це передає RAIL.insider.
За його словами, поточна цінова політика вже призвела до того, що у минулому році аграрії переплатили УЗ та власникам приватних вагонних парків 28 млрд грн. Крім того, план УЗ отримати прибуток в 10 млрд грн від перевезень вантажів у 2025 році, вірогідно, мають намір також реалізувати за рахунок аграріїв шляхом підняття цін на зерновози у піковий сезон.
«Депутати аграрного комітету поцікавилися у керівництва УЗ, чому ціна перевезення 1 тони зернових вагонами зерновозами УЗ у жовтні, листопаді та січні доходила до 3000 грн, тоді як у довоєнний час – 700 грн?... Відповіді ми не отримали ще й досі. Натомість публічно позиція «Укрзалізниці» була приблизно така – великий попит на вагони, пропозиція породжує ціну і так далі. УЗ, як державний монополіст, уміло маніпулював весь сезон усіма доступними важелями, аграрії платили понад норму», – заявив він.
Раніше ми писали, що Укрзалізниця оголосила про початок консультацій щодо початку проєктування реконструкції Львівського залізничного вокзалу.
Також нагадаємо, що з 9 червня завдяки оптимізації прикордонно-митних операцій на станції Дорогуськ (Польща) час подорожі з Києва до Варшави потягом «Укрзалізниці» скоротять на 1 годину 23 хвилини.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.