У Київській ОВА повідомили, як діятимуть у разі повторного нападу з боку білорусі
Загроза повторного наступу з боку білорусі на Київську область все ще залишається. Наші сили у повній бойовій готовності, тож ситуація контрольована.
«Ми маємо бути готовими в будь-який момент до будь-якого виклику. На щастя, нам вдалося вигнати ворога з Київської, Чернігівської, Сумської областей, але на цьому війна не зупинилася. Загроза буде тепер завжди», - каже голова Київської ОВА Олексій Кулеба в інтерв'ю «РБК-Україна».
При цьому він допускає, що загроза нападів може зникнути, але після того, як у росії та білорусі зміняться політичні режими.
«Ізраїль показує, що в цьому немає нічого трагічного - на цьому життя не закінчується. Просто ми маємо бути постійно готові на випадок загрози. Наші Сили оборони в області знаходяться на своїх місцях у повній бойовій готовності, виконують свої завдання. Ми допомагаємо військовим в матеріально-технічному забезпеченні, багато роблять волонтери. Ситуація контрольована на 100%. А далі - побачимо, ми готові», - розповів Кулеба.
Він також зазначив, що були враховані всі моменти того, як ворожі війська змогли стрімко прорватися в область і запевнив, що цього не допустять.
«Ми врахували ту ситуацію. Усі висновки зроблені. Є розуміння, як це тоді відбулося. Відповідно, є розуміння того, яким чином цього не допустити, і все для цього робиться», - підсумував очільник області.
Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський назвав небезпечними заяви лукашенка про участь білорусі у російській війні проти України. За його словами, «це небезпечно насамперед для дружнього білоруського народу, для наших сусідів – білорусів».
Тим часом, в Міноборони України повідомили, що росія розмістила свої війська у десяти населених пунктах на території білорусі. Також режим лукашенка почав перекидати військову техніку до кордону з Україною.
Крім того, днями у білорусі почали масово розсилати повістки з наказом військовозобов’язаним прибути до військкоматів без пояснення причин. білоруси скаржаться, що повістки розсилають тим, хто працює, хто у відпустці за власний кошт, і навіть тим, хто не придатний до військової служби.
26 червня Військово-повітряні сили білоруси розпочали тренувальні польоти у Барановичах. Військові літаки помітили над Ляховичським районом.
Українська розвідка не фіксує формування на території білорусі наступальних ударних угруповань. Водночас, спостерігається підготовка диверсійно-розвідувальних груп за участю білоруських військовослужбовців.
Військовий експерт Костянтин Машовець повідомив, що росія та білорусь можуть атакувати Україну на Київському, Луцькому і Рівненському напрямках за 3-4 тижні.
В ГУР Міноборони України зазначили, що білорусь зосередила біля кордонів сім батальйонних тактичних груп. Поки що їхня мета – тримати ЗСУ в напрузі і не дозволити нашому командуванню відправити більше бійців на схід.
Тим часом президент Польщі Анджей Дуда сумнівається, що білорусь офіційно вступить у війну росії проти України.