ВР може посилити покарання для військових за порушення: деталі
У Верховній раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується посилити покарання для військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину.
Про це йдеться у проєкті закону.
Автори законопроєкту пропонують встановити безальтернативні механізми покарання й загалом внести зміни до статей 69 та 75 КК України щодо виключення можливості призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом, та звільнення від відбування покарання з випробуванням за самовільне залишення військової частини.
Також пропонується підвищити покарання й за вчинення військових адміністративних правопорушень.
«Самовільне залишення військовослужбовцем військової частини або місця служби вчинене в умовах воєнного стану або бойовій обстановці, незалежно від строку продовжуваності вчинення таких дій, містить склад кримінального правопорушення передбаченого частиною 5 статті 407 Кримінального кодексу України та виключає адміністративну відповідальність передбачену статтею 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення», - зазначається в законопроєкті.
Автори переконані у тому, що м'якість покарання судової системи моделює негативну поведінку серед військовослужбовців й нівелює принцип невідворотності справедливого покарання.
Раніше ми писали, що упродовж дев’ятьох місяців війни Верховна Рада оперативно вносила зміни до держбюджету для фінансування Міноборони.
Також нагадаємо, що парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроект про медіа у другому читанні та в цілому.