Зросло число українців, які вважають Голодомор геноцидом
92% опитаних українців вважають Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.
Про це йдеться у соціологічній групі «Рейтинг».
У компанії зауважили, що досліджували це питання з 2010 року, проводячи щорічний моніторинг.
«У 2010 році 60% опитаних групою «Рейтинг» відповідали ствердно на питання «Чи погоджуєтесь Ви з тим, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом Українського народу?». А за результатами останнього опитування, 2023 року, 92% погоджуються з вищенаведеним твердженням. Лише 4% – заперечують це, вагалися з відповіддю – 4%», – йдеться в повідомленні.
Таким чином, зазначили соціологи, за останні десять років відбулося зростання у півтора рази кількості респондентів, які погоджуються з тезою про те, що Голодомор 1932-33 років є геноцидом українського народу.
«Голодомор 1932-33 рр. визнають геноцидом абсолютна більшість жителів як західних, центральних, так і південно-східних областей країни. Також не зафіксовано значних відхилень у вікових розподілах у цьому питанні», – повідомили в соціологічній групі.