+12° Київ +6° Варшава +15° Вашингтон

Українець отримав «срібло» ультрамарафону через Долину Смерті

Олег Бесараб 22 Липня 2021 17:59

Українець Ігор Гоцуляк прийшов другим місце на ультрамарафоні «Бедуотер». Маршрут пробігу довжиною 217 кілометрів вважається найскладнішим у світі, бо пролягає в Долині Смерті.

Як повідомляє франківський біговий клуб Gutsul Running Club, Ігор Гоцуляк виступав з командою у складі Григорія Сундука, Олексія Кононенка й Володимира Кондратенкова. Протягом перших 144 кілометрів Гоцуляк тримав лідерство, але потім поступився американцеві Гарві Льюїсу, який є багаторазовим переможцем «Бедуотер». Гоцуляк фінішував другим із результатом 26 годин 35 хвилин і 8 секунд, на 45 хвилин пізніше переможця, та став першим українцем, удостоєним призового місця на Badwater.

Щорічний ультрамарафон «Бедуотер» пролягає на асфальтованій дорозі посеред пустелі у національному парку Долина Смерті штату Каліфорнія. Починається забіг із найнижчої точки - впадини Бедуотер (85 метрів нижче рівня моря), а завершується у точці Вітні-Портал (2530 метрів), що на схилі найвищої гори на континентальній території США — Вітні (4421 метр).

Маршрут пролягає через три гірські хребти із загальною висотою підйому в 4450 метрів і спуску — 1859 метрів. Учасники «Бедуотер» повинні подолати 217-кілометрову дистанцію протягом 48 годин. Щороку в забігу беруть участь близько 90 людей, із них 20-40% не можуть дійти до фінішу – спека в Долині Смерті часом перевищує 50 градусів.

Тим часом, у Львові під час півмарафону помер молодий учасник.

Раніше в Києві пройшов Євро Марафон . Через це деякі центральні вулиці були перекриті.