+10° Київ +11° Варшава +11° Вашингтон

У Токіо визначилися перші олімпійські чемпіони з серфінгу

UA.NEWS 27 Липня 2021 13:00

Бразилець Італо Феррейра став першим олімпійським чемпіоном із серфінгу серед чоловіків, а американка Карісса Мур здобула перше «золото» в серфінгу серед жінок.

Змагання з серфінгу вперше в історії відбуваються на Олімпійських іграх. Упродовж трьох днів у них брали участь по 8 учасників серед чоловіків і жінок, українських спортсменів у цій дисципліні не було, повідомляє BBC.

Італо Феррейра є чинним чемпіоном світу з серфінгу. Він набрав 15,4 бала та завоював «золото».

Друге місце посів японець Каноа Ігарасі, а третє — британець Оуен Райт. Кар'єра Райта майже закінчилася у 2015 році через черепно-мозкову травму внаслідок удару хвилі. Він заново вчився ходити та триматися на дошці.

Розіграли комплект медалей і серед жінок. Олімпійською чемпіонкою з серфінгу стала американка Карісса Мур — вона набрала 14,9 бала.

«Срібло» дісталося спортсменці з ПАР Б'янці Буйтендаг, а «бронза» — японці Амуро Цудзукі.

На цьогорічній Олімпіаді в Токіо дебютують чотири види спорту: серфінг, карате, скелелазіння й скейтбординг. Уже визначилися перші олімпійські чемпіон та чемпіонка зі стріт-скейтбордингу: ними стали 22-річний японець Юто Хорігомо та 13-річна японка Моміджі Нісія.

Українські спортсмени представлені у карате: змагатимуться за медалі Станіслав Горуна, Аніта Серьогіна та Анжеліка Терлюга. Поєдинки розпочнуться 5 серпня.

Олена Костевич, яка виграла бронзову медаль у міксті з Олегом Омельчуком у стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів на Олімпіаді в Токіо, увійшла до списку найбільш титулованих спортсменів України на Іграх.

Українська боксерка Анна Лисенко здобула перемогу в першому бою на Олімпійських іграх-2020. Вона виступає у ваговій категорії до 69 кілограмів.

Українська тенісистка Еліна Світоліна (№6 WTA) виграла ще один матч в одиночному розряді на Олімпіаді в Токіо.

Нагадаємо, 26 липня українка увійшла до 1/8 фіналу Олімпіади-2020 і пробилася до третього кола турніру в одиночному розряді.

Українська збірна завоювала третю медаль на Олімпійських іграх-2020 в Токіо. Пара стрільців Омельчук-Костевич отримали бронзу зі стрільби з пневматичного пістолета з 10-ти метрів.

До цього на рахунку України було дві бронзові медалі: 24 июля Дар’я Білодід посіла третє місце у змаганнях із дзюдо, а напередодні Ігор Рейзлин завоював бронзу у фехтуванні на шпагах.