Латвійська знімальна група потрапила під небезпечний обстріл на Донеччині
Латвійські журналісти потрапили під атаку російського FPV-дрона на Донеччині, коли їхня група прямувала до позицій українського підрозділу для репортажу. Дрон вибухнув поруч з автомобілем, пошкодивши задню частину машини та вибивши скло, але ніхто з людей не постраждав завдяки пильності водія. Про це повідомляє LSM.
Інцидент стався, коли журналістка Одіта Кренберга та оператор Айгарс Ковалевскіс разом з латвійцем Олександром, позивний «НАТО», їхали до позицій десантної бригади ЗСУ. Погодні умови того дня були несприятливими – сильний вітер, заметіль та погана видимість, проте поблизу повороту, де водіям доводиться зменшувати швидкість, чатував російський FPV-дрон. «Влучання вдалося уникнути, бо Олександр помітив небезпеку і піддав газу», – повідомляє LSM. Дрон вибухнув поруч, уламки пошкодили машину, але нікого не зачепили.
Головна редакторка LSM Аніта Брауна прокоментувала: «Команда LSM усвідомлює ризики, на які вона наражається, вирушаючи до захисників України та фіксуючи реальність війни, адже саме така присутність дає змогу документувати справжнє обличчя війни – яким би небезпечним і жорстоким воно не було. Ми високо цінуємо роботу й сміливість наших журналістів, адже незалежна журналістика в цій ситуації слугує важливою противагою брехливим і маніпулятивним повідомленням».
Команда LSM продовжує роботу на фронті, збираючи історії українських захисників та демонструючи реальність війни, попри очевидну загрозу для життя.