$ 44.93 € 51.61 zł 12.12
+21° Київ +23° Варшава +30° Вашингтон

Омбудсмен розповіла про знущання над українськими військовими у полоні

Олег Бесараб 04 Квітня 2022 15:35
Омбудсмен розповіла про знущання над українськими військовими у полоні

Щодо українських військовополонених росіяни грубо порушують Женевську конвенцію.

Як повідомила омбудсмен Людмила Денісова у фейсбуці, ці факти підтвердилися під час останнього звільнення з ворожого полону громадян України.

Українські військовослужбовці розповіли на негуманне поводженні з ними з боку російської сторони: їх тримали у полі, в ямі, в гаражі. Періодично виводили по одному: били прикладами, стріляли біля вуха, залякували.

Хлопців із острова Зміїний, яких на буксирі доправили до Севастополя, місцеві репортери почали використовувати з метою пропаганди, розповідаючи про гуманну російську владу, яка організувала доставку полонених додому. Натомість військовополонених вивезли у невідомому напрямку та поселили у наметовому містечку за температура повітря мінус 20 градусів, внаслідок чого у багатьох хлопців відмороження кінцівок. До них ставилися як до в’язнів, морально тиснули, а під час прогулянок у дворику спускали собаку.

Такі дії з боку рф є порушенням статті 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, в якій наголошується на гуманному поводженні з військовополоненими. Крім того, військовополонені завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насилля чи залякування, а також від образ та цікавості публіки.

У порушенням статті 26 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, подекуди по декілька днів громадян України морили голодом.

Закликаю Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення росії в Україну та експертну місію, створену державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці порушення прав військовополонених громадян України.

Завантажуй наш додаток