Рашисти оголосили про евакуаційний коридор з Маріуполя, але є дві проблеми
Російські війська оголосили про відкриття гуманітарного коридору на 31 березня для евакуації з Маріуполя. «Вони постійно це заявляють. І не дотримуються. Сьогодні (30 березня) теж був (оголошений «режим тиші» для евакуації з Маріуполя, - ред.) і жодного автобусу не пропустили»
«ЗС РФ з 10:00 31 березня оголошують «режим тишини» та відкривають додатковий гуманітарний коридор для евакуації мирних жителів та іноземних громадян із Маріуполя в Запоріжжя (з проміжним пунктом у Бердянську)», – йдеться у заяві, повідомляє Интерфакс.
Начальник російського Національного центру управління обороною Міхаіл Мізінцєв запропонував провести евакуацію за участі представників Управління Верховного комісара ООН із прав біженців і Червоного Хреста. Окупанти вимагають від України оголосити «режим тиші» у відповідь та письмово сповістити про таке рішення РФ і представників обох організацій до 06:00.
Водночас, віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук в коментарі РБК-Україна заявила, що подібні заяви російські загарбники озвучують кожного дня.
віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій
Водночас, вона уточнила, що Україна звернулася із відповідним запитом про припинення вогню та забезпечення роботи гуманітарних коридорів 31 березня через Міжнародний комітет Червоного Хреста. Відповідь так і не отримали.
Нагадаємо, російські війська продовжують наступ на Маріуполь і постійно його обстрілюють. Водночас центр міста залишається під контролем ЗСУ.
Полк «Азов» опублікував відео нинішнього вигляду Маріуполя.
Мер Вадим Бойченко зазначив, що місту потрібна повна евакуація. В ньому ще залишаються понад 100 тисяч людей.