У ГУР пояснили, що дало звільнення вишок Бойка у Чорному морі
Після звільнення бурових платформ - так званих «вишок Бойка», росіяни втратили можливості ведення розвідки у небі, на воді та на суходолі в акваторії Чорного моря.
Про це розповів представник ГУР Андрій Юсов.
«Сьогодні вишки використовуються напряму. Ми не будемо розповідати як, але це, звісно, звузило ворожу зону впливу і розширило можливості наших Сил безпеки і оборони, зокрема ГУР МО України, інших складових, спецслужб щодо проведення та реалізації наступних успішних операцій в акваторії Чорного моря і, власне, у тимчасово окупованому Криму», - розповів Юсов.
Він також зауважив, що важливим етапом боротьби з росією у Чорному морі стала деокупація острова Зміїний.
«Після захоплення острова на деякий час здавалось, що його звільнення було б неможливим: настільки ворог наситив сам острів і особовим складом, і засобами вогневого ураження, РЕБ, зенітно-ракетними комплексами, засобами, які загрожували українському узбережжю півдня і могли забезпечити подальші дії росії, зокрема - планування десантних операцій проти України. І не тільки України. Йдеться також і про безпеку Молдови», - зазначив Андрій Юсов.
У вересні 2023 року Україна повернула контроль над «вишками Бойка» у Чорному морі. У військовій розвідці спецоперацію назвали черговим ляпасом ворогу.
20 червня 2022 Збройні сили України вдарили ракетами по захоплених у 2014 році росією бурових установках АТ «Чорноморнафтогаз», які ще називають «вишки Бойка».
За останні 8 років росія перетворила ці вишки на військові об’єкти. На них були встановлені засоби радіотехнічної розвідки, за допомогою яких повністю контролювався морський рух до українських чорноморських портів.
⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.