В ДПСУ розповіли, скільки чоловіків намагалися втекти від війни за кордон
З початку повномасштабного вторгнення Росії на кордоні затримали майже 2,2 тисячі військовозобов’язаних чоловіків. Працівники ДПСУ також продовжують знаходити тіла поза пунктами пропуску.
Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.
Частина втікачів намагається підкупити прикордонників, інші використовують підроблені документи, в яких приписують собі чи дітям інвалідність, називають померлими живих дружин чи дописують кількість дітей.
Більшість порушників намагаються подолати кордон поза пунктами пропуску за допомогою провідників, але останні, як показує досвід, не дуже переймаються безпекою своїх «підопічних».
Нещодавно правоохоронці затримали перевізника – громадянина Молдови, який на маленькому двомісному човні переплив Дністер, щоб забрати з України чотирьох чоловіків. Їх прикордонники теж затримали.
Раніше повідомлялося, що в системі МВС працюють 350 тисяч людей. Це рятувальники, поліцейські, представники національної гвардії, державної прикордонної служби. Із 350 тисяч працівників системи МВС на бік російських окупантів перейшли одиниці.
У Верховній раді зареєстрований законопроект щодо кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону чоловіками призовного віку під час війни. Наразі вона передбачена лише за незаконне переправлення осіб через державний кордон.
Водночас нещодавно уряд дозволив на час воєнного стану перетинати кордон чоловікам від 18 до 60 років, у яких є інвалідність І чи ІІ групи, що підтверджена документально, або якщо чоловік визнаний недієздатним.