В Мінінфраструктури повідомили, як будуть відбудовувати міста України після війни
Уряд зможе переосмислити та перезапустити життєдіяльність постраждалих міст під час відбудови зруйнованої інфраструктури. Проєктування нових будинків має відбуватися вже з укріпленим підземним паркінгом з використанням енергоощадних технологій.
Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков за підсумками візиту до Харківщини у Facebook.
«Досвід війни підтверджує, що проєктування нових будинків має відбуватися вже з укріпленим підземним паркінгом (на кшталт того, як це роблять в Ізраїлі), з використанням енергоощадних технологій. Зокрема про це були і є проєкти «Велике будівництво» та «Енергетична Незалежність» - про продумані рішення для розбудови сучасної захищеної України», - написав він.
В Харкові вже зруйновано понад 1500 житлових багатоповерхових будинків, понад 50 шкіл та сотні інших об’єктів. Аналогічного масштабу руйнувань зазнали й інші міста у зоні бойових дій.
«Ми збираємо дані щодо усіх втрат - росія обов’язково платитиме за відбудову нашої країни», - підкреслив Кубраков.
В Харкові вже налагоджено системну логістику для постачання гуманітарної допомоги, а наступний крок - перебудова логістичних ланцюжків для бізнесу.
«Після тимчасової окупації частини територій, блокування морських портів ми вимушені шукати нові логістичні рішення для забезпечення потреб внутрішнього та зовнішніх ринків. У всіх регіонах ми системно розбираємо кожен окремий випадок - і завжди знаходимо рішення», - сказав міністр інфраструктури.
Бізнес він закликав працювати, створювати та зберігати робочі місця навіть за складних умов. У свою чергу держава розробляє різні варіанти компенсації, зниження податкового та бюрократичного навантаження для підприємців.
«Ми готові працювати детально з кожним окремим випадком, щоб міста оживали та працювали. Уже маємо і позитивні прецеденти - з наступного тижня запускаються у роботу великі металургійні заводи. З кожним днем, тижнем таких підприємств ставатиме більше», - резюмував Кубраков.