$ 45.06 € 51.99 zł 12.24
+27° Київ +18° Варшава +22° Вашингтон

З деокупованих територій Луганщини евакуювали ще чотирьох жителів

UA.NEWS 31 Травня 2024 12:03
З деокупованих територій Луганщини евакуювали ще чотирьох жителів

У четвер, 30 травня, четверо жителів Луганської області виїхали із населених пунктів, звільнених восени 2022 року. Ще понад пів сотні людей залишаються там.

Про це повідомив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор.


«Люди, що залишаються, в Макіївці, Невському – населених пунктах, потерпають від обстрілів, тому що ворог надактивно б'є, як по логістичних шляхах, так і по самих населених пунктах безпосередньо», – зазначив Артем Лисогор.

Очільник ОВА уточнив, що місцевих вмовляють виїхати хоча б тимчасово, тому що обстріли посилилися.


«Забезпечувати гуманітарну складову стає все важче, особливо пересуватися логістичними шляхами. Позавчора група потрапила під обстріл — поліцейські й наші працівники, всі живі», – розповів Артем Лисогор.


Станом на 9 травня, як повідомив начальник Красноріченської селищної військової адміністрації Михайло Хуторянський, в деокупованих селах Луганської області, що розташовані поблизу фронту, лишились 55 людей. Усі вони підписали відмови від евакуації. Від довоєнної інфраструктури сіл майже нічого не залишилось.


«Тут було дві сучасні школи, два фельдшерсько-акушерських пункти, будинок культури, будівлі старостатів. Зараз все це зруйновано. На території сіл немає жодного вцілілого будинку. Понад 400 сімей залишились без житла. Постійні обстріли. Більше двох років люди живуть без світла, без роботи, медичного й соціального забезпечення», – розповів Михайло Хуторянський.

Нагадаємо, у ЗСУ попередили про можливе загострення ситуації на фронті напередодні саміту миру.

WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.

Завантажуй наш додаток