Австралія передасть 20 млн доларів на зміцнення енергосистеми України
Австралія вирішила передати 20 млн доларів на зміцнення енергосистеми України. Цю допомогу нададуть замість вугілля, яке раніше запитував Київ.
Про це повідомляє ABC.
Відомо, що ці кошти буде передано до «Фонду енергетичної підтримки України», керованого як Україною, так і Єврокомісією.
Починаючи з грудня минулого року Україна зробила два окремі запити на вугілля з Австралії, але федеральний уряд висловив небажання їх задовольнити.
Але тепер уряд виділить ще 31 мільйон доларів на підтримку – 20 мільйонів доларів в енергетичний фонд і 11 мільйонів доларів як додаткову гуманітарну допомогу.
Міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг заявила, що відправляти кошти, а не вугілля напряму, дешевше і простіше.
«Якщо ви відправляєте вугілля з Австралії, у вас є витрати на доставку і страховку. Насправді ця сума грошей, якщо Україна захоче витратити її на вугілля, дасть еквівалентну кількість вугілля порівняно з тим, що ми бачили раніше. Але це дозволяє Україні самій ухвалювати рішення про те, де найкраще застосувати ці кошти», – заявила міністр.
Гуманітарні кошти в розмірі 11 млн доларів будуть спрямовані насамперед в Управління ООН з координації гуманітарних питань, яке займається постачанням їжі, води і забезпеченням житлом.
Частина коштів також піде безпосередньо на підтримку людей з обмеженими можливостями через Партнерство ООН з прав людей з обмеженими можливостями.
Нагадаємо, 15 травня стало відомо, що Австралія планує передати Україні пакет військової допомоги на суму $100 млн. До нього має увійти партія сучасних надувних човнів з жорстким корпусом Sentinel 830R RHIB.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.