Азербайджан звинуватив Вірменію в обстрілі своєї території, Єреван заперечує
Міністерство оборони Азербайджану заявило про обстріл території країни збройними силами Вірменії. У Міноборони Вірменії спростували цю інформацію.
Про це повідомляє сайт Міноборони Азербайджану.
Зазначається, що в неділю, 7 квітня, приблизно о 17:15 підрозділи збройних сил Вірменії з позицій, розташованих у напрямку населеного пункту Султанбек району Пашали, обстріляли зі стрілецької зброї позиції Азербайджанської армії в напрямку населеного пункту Шада Шахбузського району Нахічеванської Автономної Республіки.
«Підрозділи Азербайджанської Армії вживали адекватних заходів у відповідь в зазначеному напрямку», - йдеться у повідомленні.
Водночас, у міністерстві оборони Вірменії заяву азербайджанського відомства назвали такою, що не відповідає дійсності.
Війна у регіоні Нагірного Карабаху на азербайджансько-вірменському кордоні триває з перервами уже кілька десятиліть.
У 1988 році, коли назрівав розпад СРСР, Москва послабила контроль над національними республіками й анклав поступово став осередком напруженості.
Влада Нагірного Карабаху тяжіла до об’єднання з Вірменією і проголосила незалежність від Азербайджану. Після розпаду СРСР, у 1992 році між двома новими країнами вибухнула повномасштабна війна за контроль над регіоном. Під час конфлікту загинуло від 20 тис. до 30 тис. осіб, а сотні тисяч були змушені покинути свої будинки. У 1994 році сторонам вдалося домовитися про припинення вогню.
У період з 1994 по 2020 рік на кордоні між країнами періодично спалахували сутички, зокрема з використанням ударних безпілотників, важкого озброєння і спеціальних операцій на передовій.
27 вересня 2020 року Азербайджан почав наступ через лінію зіткнення, яку утримували вірменські сили і місцеві бойовики. У Нагірному Карабасі фактично спалахнула повномасштабна війна, що тривала шість тижнів. За даними Міжнародної кризової групи, з обох сторін було вбито понад 7 тис. солдат. Бойові дії завершилися крихким перемир’ям, укладеним за посередництва миротворчих сил Росії. Вірменії довелося поступитися частиною території, яку вона контролювала протягом десятиліть.
1 квітня 2024 року Міністерства оборони Азербайджану та Вірменії звинуватили одне одного в порушенні режиму припинення вогню.
В Азербайджані заявили, що Вірменія стягує війська, бронетехніку та артилерію до кордону. Крім того, Вірменію звинувачують в ескалації напруженості та агресивній риториці. Зі свого боку вірменська сторона звинувачує Азербайджан у спробах спровокувати нову широкомасштабну війну.
Нагадаємо, невизнана Нагірно-Карабаська республіка офіційно припинила своє існування з 1 січня 2024 року, відповідно до домовленостей уряду сепаратистів із Азербайджаном.
У азербайджанське державне телебачення показало кадри, на яких видно, як механічні екскаватори руйнують будівлю, де колись розташовувався сепаратистський етнічний вірменський парламент Карабаху.
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про готовність передати чотири села під контроль Азербайджану на тлі виникнення спірних питань та побоювань відновлення конфлікту.
⚡️⚡️⚡️ Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.