Німеччина повинна бути готовою захищати свою територію - міністр оборони
Німеччина повинна бути готовою до потенційного нападу на тлі російського вторгнення в Україну.
Про це заявила міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт, йдеться в публікації DW.
«Ми маємо бути готові захищати Німеччину та територію Альянсу», - сказала Ламбрехт в інтерв'ю газетам Rheinische Post та General-Anzeiger, оприлюдненому у понеділок, 21 листопада.
У відповідь на прохання журналістів прокоментувати слова генерального інспектора Бундесверу Ебергарда Цорна про те, що Німеччина має бути готовою на випадок, якщо вона виявиться втягнутою в нав'язану їй війну, Ламбрехт відповіла: «Оборона завжди була ключовим завданням Бундесверу. Це всі знову повинні усвідомити».
Також, за словами Ламбрехт, Бундесвер зможе забезпечити оборону Німеччини у разі потреби. При цьому вона висловила впевненість у тому, що Німеччині допоможуть партнери по НАТО.
«Бундесверу ніколи не доведеться захищати Німеччину наодинці, на нашому боці завжди будуть наші союзники, а в Альянсі збройні сили, безумовно, в змозі захистити Німеччину», - пояснила вона.
Крім того, Німеччина «може і має стати кращою у всіх сферах», особливо у сфері ППО, де в Європі, за її словами, є недоліки.
Раніше Німеччина запропонувала Польщі системи протиракетної оборони Patriot для захисту повітряного простору. Пропозиція пролунала після падіння ракети 15 листопада селі Пшеводув біля кордону з Україною.
Також Німеччина домовилась із Польщею про патрулювання її повітряного простору винищувачами Eurofighter німецьких ВПС.
Крім того, влада Німеччини направила в Україну черговий пакет летальної та нелетальної військової допомоги.