Президент Австрії не доручив переможцям-ультраправим формувати уряд
Президент Австрії Александр ван дер Беллен не став доручати формування уряду переможниці виборів, ультраправій Австрійській партії свободи. Глава держави запропонував трьом політсилам, які здобули найкращі результати на виборах, самостійно з'ясувати, які варіанти коаліції є можливими.
Про це повідомляє Die Presse.
На брифінгу 9 жовтня ван дер Беллен заявив, що після виборів склалася незвичайна ситуація - переможцем виборів є партія, у коаліцію з якою на чолі з лідером ультраправих Гербертом Кіклем не хоче йти ніхто інший, але й самостійно формувати уряд Австрійська партія свободи не може.
Тому президент попросив лідерів трьох партій, які отримали найбільші фракції у парламенті – Австрійської партії свободи, Австрійської народної партії та соціал-демократів – з’ясувати, які варіанти коаліції є можливими.
Раніше повідомлялося, що президент Австрії Александер Ван дер Беллен почав запрошувати лідерів п’яти партій, що пройшли до парламенту, на консультації з метою з’ясувати, кому доручити формування уряду.
29 вересня в Австрії пройшли парламентські вибори, на яких ультраправа Партія свободи (FPÖ) має шанс вперше здобути перемогу.
Раніше ми писали, що у п’ятницю, 27 вересня, українське посольство у Відні отримало повідомлення про можливе мінування будівлі, через що тимчасово припинено консульське обслуговування.
Також нагадаємо, що Відень повністю відмовиться від російського газу. Це станеться вже у наступному 2025 році.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.