$ 44.9 € 51.81 zł 12.18
+29° Київ +16° Варшава +30° Вашингтон

Рекордні обсяги імпорту, як Україна вирівнює енергобаланс під час атак

UA.NEWS 11 Лютого 2026 15:21
Рекордні обсяги імпорту, як Україна вирівнює енергобаланс під час атак

З 2 по 8 лютого Україна імпортувала рекордну кількість електроенергії — 319,3 тисяч МВт·год, на 21% більше, ніж тиждень тому. Це сталося через атаки РФ на енергетичну інфраструктуру та сильні морози, коли внутрішньої генерації не вистачало. Про це свідчать дані Energy Map, на які посилаються аналітики Dixi.

 

Масовані ракетні удари 3 та 7 лютого пошкодили об’єкти генерації, високовольтні підстанції та мережі передачі, що змусило тимчасово розвантажити атомні електростанції. Вони дають понад половину електроенергії країни, тому дефіцит був критичним саме в дні морозів і підвищеного споживання.

У перші дні після обстрілів добовий імпорт зріс до 47,1 тисяч МВт·год 4 лютого, а 8 лютого досяг 50,6 тисяч МВт·год — це найвищий добовий показник з липня 2019 року, коли запрацював новий ринок електроенергії.

Аналітики відзначають, що зростання імпорту стало можливим завдяки підвищенню прайс-кепів на ринку електроенергії. «Коригування цінових обмежень прибрало економічні бар’єри для імпорту в години, коли внутрішньої генерації бракує, і дозволило ефективно використати міждержавні перетини саме в пікові періоди дефіциту», — зазначають експерти Dixi.

Завдяки швидкому нарощенню імпорту країна змогла уникнути масових відключень і забезпечити стабільне постачання електроенергії навіть у найскладніші дні. Це показує, наскільки важливо мати відкриті кордони для енергетики та гнучкі механізми ринку у часи кризи.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток