В Японії новий прем’єр розпустив парламент до виборів 27 жовтня
У середу, 9 жовтня, новопризначений прем'єр-міністр Японії Шіґеру Ішіба формально розпустив Нижню палату парламенту до проведення дострокових виборів у країні.
Про це повідомляє Kyodo News.
«Я вирішив розпустити Палату, щоб отримати пряму думку громадськості, адже дуже важливо, щоб ми продовжували керувати урядом, захищаючи Японію та її народ», - сказав Ішіба під час парламентських дебатів.
Зазначається, що рішення Ішіби щодо розпуску Нижньої палати парламенту Японії стало найшвидшим з часів завершення війни в країні - лише через 8 днів після вступу на посаду очіьника уряду.
Кабінет міністрів Ішіби схвалив план розпуску парламенту вранці 9 жовтня. Політична виборча кампанія розпочнеться 15 жовтня, а дострокові вибори заплановані на 27 жовтня.
Водночас нинішній термін повноважень членів Нижньої палати парламенту закінчувався в жовтні 2025 року.
Нагадаємо, що 1 жовтня уряд Японії на чолі з Фуміо Кісідою пішов у відставку у повному складі перед створенням нового кабінету, який сформує наступний прем’єр Сігер Ісіба.
Новий лідер правлячої Ліберально-демократичної партії Японії, Сіґеру Ісіба, оголосив про плани проведення дострокових виборів на 27 жовтня, лише через три дні після свого обрання.
⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.