Жителі Словаччини вийшли на великий протест проти уряду Фіцо
У словацькій столиці Братиславі напередодні увечері тисячі людей вийшли на протест проти політики уряду на чолі з Робертом Фіцо.
Про це повідомляє AP.
Акція відбулась у 35-ту річницю Оксамитової революції – коли Чехословаччина поклала край комуністичному правлінню і пізніше розділилась на Чехію і Словаччину.
Протест об'єднав опозицію, зокрема ліберальну «Прогресивну Словаччину», пробізнесову «Свободу і Солідарність», а також консервативних Християнських демократів.
Учасники акції заявили, що Фіцо становить загрозу для демократії.
«Уряд забирає нашу свободу і демократію», – свідчив плакат у натовпі.
«Словаччина була і буде частиною західної цивілізації. Ми не хочемо, щоб хтось рухав нас у бік Москви», – заявив присутнім на площі Франтішек Міклошко, який був одним із лідерів Словаччини 1989 року.
Лідер «Свободи і Солідарності» Браніслав Грьолінг заявив, що Фіцо веде «до авторитарного режиму, як в росії і комуністичному Китаї».
Міхал Шимечка, голова «Прогресивної Словаччини», яка наразі є найпопулярнішою партією в країні, заявив, що опозиція робитиме все можливе для захисту свободи і демократії.
«Словаччина є і буде країною вільних людей. А вільні люди не будуть мовчати», – сказав він.
Читайте також:
Словаччина планує обговорити з Європейським Союзом можливість продовження терміну дії винятків із санкцій на російську нафту.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.
WhatsApp та Telegram видалили через можливі зв’язки з іноземними спецслужбами. Єдина альтернатива Tchap сьогодні — найсекретніший месенджер Sends. Завантажити можна тут.