$ 39.35 € 42.72 zł 10.01
+15° Kijów +17° Warszawa +17° Waszyngton

Ukraińska drużyna L&G wygrywa europejskie rozgrywki CS:GO: trener drużyny komentuje najgorętsze konfrontacje

Ілона Завальнюк 15 sierpnia 2023 13:45

W błyskawicznym wywiadzie dla UA.NEWS trener ukraińskiej drużyny CS:GO L&G Dmytro «rjy» Chumak opowiedział o ostatnich zwycięstwach zespołu, roli przerw i odpoczynku, podzielił się głównym sekretem sukcesu w cybersporcie, wyjaśnił, co przynoszą mecze z supersilnymi przeciwnikami, a także ujawnił możliwości oferowane graczom L&G przez zaproszenie do hubu FPLC.

L&G zostało zwycięzcą turnieju European United 21 Season 4 i zgarnęło 2500 dolarów nagrody. Jak udało wam się wygrać te zawody?

Dmytro Chumak: Recepta na sukces jest prosta: wytrwały trening i ciężka codzienna praca.

W United 21 Season 4, L&G grało przeciwko takim drużynom jak BornToFlex, 7Reasons, SD Invicta, eSuba i AllStars Gaming w finale. Z którą drużyną grało się najciekawiej?

Dmytro Chumak: Borntoflex. Ponieważ zawsze trudniej jest grać przeciwko ludziom, których znasz (nie wiem skąd wziął się ten stereotyp). Dwóch byłych kolegów z drużyny L&G, sleiden i fenny, grało w tej drużynie, co dodało grze spójności.

L&G z powodzeniem zagrało w turnieju European Pro League Season 9, ale rozpoczęło rywalizację i zajęło miejsca 9-12. Jakie wnioski zespół wyciągnął z tych rozgrywek i czego się nauczył? W końcu w European Pro League L&G grało z drużynami z top 50 na świecie.

Dmytro Chumak: Każdy matchup przeciwko silnym przeciwnikom jest dla nas źródłem doświadczenia. W końcu to tutaj najlepiej widać momenty, które nie zostały sfinalizowane, błędy itp.

Dlatego mogę doradzić młodym drużynom, aby grały więcej przeciwko silnym i doświadczonym przeciwnikom, jeśli to możliwe. Jest to nowe i interesujące doświadczenie, okazja do zobaczenia swoich błędów i podkreślenia swoich mocnych stron.

Czy przerwa i odpoczynek od oficjalnych meczów ma pozytywny wpływ na wyniki drużyny?

Dmytro Chumak: L&G ma swój schemat i własną wizję procesu treningowego i odpoczynku.

Oczywiście, przerwa ma generalnie bardzo pozytywny wpływ na ogólną kondycję drużyny i graczy. Dlatego ważne jest, aby dobrze wypocząć.

Gracze L&G otrzymali zaproszenie do FPLC, czy możesz nam opowiedzieć o tym hubie i co przyniesie on graczom e-sportowym?

Dmytro Chumak: Udział w FPLC to dobra okazja do sprawdzenia się i utrzymania swoich indywidualnych umiejętności na wysokim poziomie. Daje szansę na dostanie się do FPL i zarobienie dodatkowej many z nagród pieniężnych. Nie przychodzi mi do głowy żadna wada!

Jakie są plany L&G na przyszłość (udział w turniejach; być może zmiany w procesie treningowym)?

Dmytro Chumak: Nie mogę mówić o planach - generalnie wszystko jest po staremu. Ale powiem, że trenujemy i gramy 24/7 głównie dla fanów. W końcu to oni popychają cybersport do przodu. Prosimy więc o wsparcie, to dla nas bardzo ważne. Stay tuned!