Російський клон Telegram із витоком даних до ФСБ оголосив про закриття
Творці неофіційного клієнта мессенджера Telegram під назвою «Telega» офіційно оголосили про повне припинення роботи проєкту з 1 липня.
Головними причинами ліквідації сервісу розробники назвали зовнішні обмеження з боку технологічних платформ та видалення застосунку з магазину AppStore.
Крім того, адміністрація визнала неможливість забезпечити повну локалізацію та відповідність усім чинним вимогам.
Агресивне просування шпигунського додатка розпочалося восени 2025 року на тлі масштабних обмежень Роскомнадзору проти оригінального Telegram.
Російські урядовці тоді заблокували роботу голосового зв'язку медіаплатформи всередині країни.
Російські підприємці Фаніс Садиков та Олександр Смирнов позиціонували свій продукт як унікальний інструмент, який дозволяє легко обходити блокування і безперешкодно здійснювати дзвінки.
Завдяки вдалому маркетингу та штучно створеному дефіциту зв'язку до березня 2026 року сервіс залучив понад 5 мільйонів користувачів. Програма навіть посіла перше місце за кількістю завантажень у магазині додатків Google Play.
Проте за фасадом зручного месенджера ховалася масштабна система стеження, створена російськими спецслужбами для тотального контролю за цифровим життям громадян.
В РФ заявили про збиття 660 безпілотників під час наймасованішої атаки з початку війни
Росія може відновити армію для нової загрози НАТО за 5–7 років – Foreign Affairs