13 тисяч зрубаних дерев і майже 249 млн грн збитків: викрито масштабні лісові схеми
Правоохоронці викрили масштабні зловживання у лісовій галузі, внаслідок яких державі завдано понад 248,6 млн грн збитків. У межах розслідувань зафіксовано щонайменше 13 тисяч незаконно зрубаних дерев.
Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко.
За даними слідства, до незаконних схем причетні колишні та чинні працівники лісової галузі, представники надлісництв ДП «Ліси України», головні лісничі, майстри лісу, керівники агролісогосподарських підприємств, посадовці Держгеокадастру, голова однієї з громад, підприємці та інші учасники організованих груп.
Загалом про підозру повідомили 29 особам.

Слідство встановило факти незаконних рубок на територіях природно-заповідного фонду, заказників і регіональних ландшафтних парків. Також фігурантам інкримінують підробку документів та лісорубних квитків, незаконний продаж і легалізацію деревини, реалізацію лісу за заниженими цінами, незаконне відчуження земель лісового фонду та зловживання службовим становищем.

Частину незаконних рубок маскували під санітарні та лісовідновні заходи.
Окремо правоохоронці викрили схему легалізації деревини цінних порід. За версією слідства, через фіктивні записи в електронній системі обліку намагалися легалізувати близько 19 тисяч кубометрів деревини, що відповідає приблизно 10 тисячам незаконно зрубаних дубів.
За словами Кравченка, схема діяла упродовж 2022–2025 років, охопила понад 100 суб’єктів господарювання, а загальна сума операцій перевищила 147 млн грн. Шістьом учасникам організованої групи вже оголосили підозри.
Джерело: Офіс Генерального прокурора.
У Києві п’яний чоловік напав на підлітків
У Польщі затримали підозрюваних у вбивстві російського художника-антипутініста