$ 44.95 € 51.45 zł 12.03
+24° +27° +30°

На Харківщині підприємець-депутат привласнив обладнання громади

UA.NEWS 22 Червня 2026 15:55
На Харківщині підприємець-депутат привласнив обладнання громади

На Харківщині правоохоронці викрили депутата, який узяв на зберігання дороге комунальне обладнання і не повернув його. Він заявив, що техніка нібито була знищена через бойові дії, але слідство встановило, що це неправда. Майно вартістю понад 14,5 млн грн знайшли за місцем його проживання.

 

Історія почалася із великого комунального проєкту у місті Валки, де за бюджетні кошти реконструювали очисні споруди. Підрядна фірма, яку очолював депутат Богодухівської районної ради, закупила й передала на об’єкт дороге обладнання — насоси, біодиски, дозувальні станції та іншу спецтехніку. Усе це зберігалося на території комунального підприємства і фактично було під відповідальністю підрядника.

Після початку повномасштабного вторгнення ситуація різко змінилася. За версією слідства, керівник фірми вирішив скористатися воєнним станом і забрати обладнання під приводом «рятування від обстрілів». Він запропонував вивезти техніку на захід України, і сторони навіть офіційно підписали договір відповідального зберігання.

Але замість перевезення обладнання до безпечного регіону, техніка опинилася зовсім в іншому місці — на території приватного господарства у Богодухівському районі, пов’язаного з його родиною. Коли комунальне підприємство у 2024 році почало вимагати повернення майна, чоловік заявив, що обладнання нібито знищене через війну. Саме ця версія і стала підставою для заяви про втрату майна на суму понад 14,5 млн грн.

Втім, під час перевірок правоохоронці з’ясували, що техніка нікуди не зникла і не була знищена. Її виявили у нього ж — за місцем проживання, у справному стані. У прокуратурі зазначили, що керівнику фірми повідомлено про підозру у привласненні майна в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану. Розслідування триває. Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура, а також Національна поліція.

На Рівненщині після бійки сталася стрілянина, двоє чоловіків у лікарні.

У Києві затримали водія, який влаштував стрілянину на Святошині.

 

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток