У Дрогобичі пошкодили меморіал жертвам окупації
У Дрогобичі пошкодили меморіал, присвячений жертвам нацистської окупації, який розташований на вулиці Ковальській. Інцидент потрапив у соцмережі, після чого справою зайнялася поліція. Правоохоронці вже встановили особу й розшукують чоловіка, причетного до події.
Інцидент стався біля пам’ятного місця в Дрогобичі, яке присвячене мешканцям міста, що загинули під час нацистської окупації у роки Другої світової війни. За даними поліції Львівської області, інформацію про подію вони отримали під час моніторингу соцмереж, де з’явилося відео пошкодження меморіалу «Жертвам німецької окупації 1941–1944 років».
Після перевірки на місце виїхали слідчі та оперативники. У місцевих телеграм-каналах повідомляється, що вночі біля так званої «Стіни плачу» чоловік штовхнув металеву скульптуру Матері, через що вона впала та зазнала пошкоджень.
У поліції уточнили, що цей пам’ятник встановлений на місці страти нацистами членів українського національно-визвольного руху та цивільних мешканців міста. Подія отримала правову кваліфікацію як наруга над місцем поховання або пам’ятним місцем. «Завдяки проведеним оперативним заходам правоохоронці встановили особу правопорушника. Наразі тривають комплексні заходи щодо його розшуку та затримання», — зазначили в поліції.
За фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 297 КК України. Триває досудове розслідування, яке має встановити всі обставини інциденту та мотиви дій чоловіка. Про це повідомляє поліція Львівської області.
В Україні вперше арештовану криптовалюту, пов’язану з міжнародним хакерським угрупованням, передали у державне управління. Йдеться про понад 8,3 мільйона USDT, які конвертували в сотні мільйонів гривень і перерахували на криптогаманець АРМА.
У Костянтинівці виявили випадок, який важко уявити в реальному житті, — у квартирі понад 18 років зберігалося муміфіковане тіло жінки. Історія розкрилася після звернень молодшої доньки до поліції та соціальних служб, які довгий час не реагували на ситуацію.