$ 44.92 € 50.94 zł 11.88
+26° +27° +26°

У Карпатах позашляховики влаштували заїзди в озері Герешаска, екологи б’ють на сполох

UA NEWS 24 Червня 2026 09:59
У Карпатах позашляховики влаштували заїзди в озері Герешаска, екологи б’ють на сполох
0:00 / 0:00

У мережі шириться скандальне відео, на якому позашляховики їздять просто по воді та берегах високогірного озера Герешаска в Карпатах. Кадри викликали хвилю обурення в українців, які вимагають покарання для порушників та посилення контролю за природоохоронними зонами.

У Карпатському біосферному заповіднику заявили, що озеро Герешаска не входить до складу заповідних земель і не перебуває в їхньому підпорядкуванні.

«Річ у тім, що озеро Герешаска взагалі не є частиною заповідника, не перебуває у користуванні установи та не підпорядковане їй», – наголосили у заповіднику.

За офіційними даними, водойма розташована на території Великобичківської громади Рахівського району Закарпатської області та має статус гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення (з 1984 року).

Екологи зазначають, що в’їзди позашляховиків у високогірні райони фіксують щороку, але ефективно протидіяти цьому вдається не завжди.

У заповіднику підкреслюють, що хоча формально вони не відповідають за цю територію, повністю поділяють занепокоєння громадськості через руйнування унікальних природних екосистем.

Фахівці наголошують, що рух позашляховиків і квадроциклів у горах завдає серйозної шкоди природі:

  • руйнує рослинний покрив
  • ущільнює ґрунти
  • спричиняє ерозію схилів
  • порушує середовище існування тварин
  • лякає диких звірів шумом двигунів

Відновлення таких екосистем може тривати десятки років.

За незаконний рух у природоохоронних зонах передбачені штрафи. Зокрема, згідно з чинними нормами за кожні 100 метрів незаконного проїзду — штраф понад 1000 грн, а у деяких випадках можливе вилучення транспортного засобу

Ситуація з Герешаскою знову актуалізувала проблему неконтрольованого джипінгу в Карпатах, який щороку викликає конфлікти між туристами, місцевими громадами та природоохоронцями.

Про це повідомляє Карпатський біосферний заповідник на своїй офіційній сторінці у фейсбуці (Carpathian Biosphere Reserve).

Раніше у Чорнобильській зоні відчуження стадо здичавілих корів з’явилося після того, як тварини залишилися без господарів.

У центрі міста Чорнобиль сталася унікальна природна подія: на дах адміністративної будівлі біля меморіалу «Зірка Полин» сіли одразу шість білих лелек. Цей випадок є сенсаційним, адже останнє гніздування лелеки білого в самому місті спостерігалося ще двадцять років тому.

Нагадаємо, до гнізда на території національного природного парку «Пирятинський», де 2 квітня сформувалася нова пара лелек – Квітка та Лель, 5–6 квітня повернулися попередні власники – Одарка та Грицик.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток