В Україні з початку літа помітно зросла кількість автобусів на виїзд за кордон
Кількість автобусів, які щодня виїжджають з України, з початку червня перевищила 500 одиниць, тоді як на початку травня цей показник становив близько 350.
За словами Кулеби, лише за одну добу (орієнтовно 21–22 червня) кордон перетнули майже 600 автобусів, і приблизно така ж кількість в’їхала до України.
«За минулу добу майже 600. І приблизно така ж кількість заїжджає до України. Тобто навантаження зростає дуже суттєво», – зазначив міністр.
У міністерстві пояснюють, що система “єЧерга” працює на всіх пунктах пропуску для автобусів, однак через зростання трафіку фіксуються затримки.
Серед причин:
- збільшення кількості транспорту
- обмежена пропускна здатність пунктів
- запровадження нових процедур безпеки на кордонах ЄС
Влада заявляє про системну роботу з розширення прикордонної інфраструктури.
Серед ключових проєктів:
- ПП “Порубне” (Румунія) — триває реконструкція, першу чергу планують завершити до кінця року
- ПП “Ужгород” (Словаччина) — модернізація має збільшити пропускну здатність автобусів на 20%
- Одеський напрямок (Молдова) — модернізуються всі 9 пунктів пропуску, на 4 роботи вже завершено
Кулеба також повідомив про домовленості з Румунією щодо пункту пропуску “Дяківці”, де дозволять рух великогабаритних автобусів, які раніше не пропускалися.
«Ми збільшуємо можливості для пропуску автобусів, щоб наші люди не стояли в чергах», – підкреслив він.
Про це повідомив віцепрем’єр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
Нагадаємо, у пункті пропуску «Малі Селменці – Вельке Слеменце» на українсько-словацькому кордоні з 25 по 27 червня проводитимуть монтажні роботи та тимчасове перепідключення інженерних мереж.
Пункт пропуску «Паланка — Маяки — Удобне» на українсько-молдовському кордоні тимчасово припинив оформлення громадян і транспортних засобів через технічний збій в інформаційних системах прикордонної служби.